Arkadia Olszyny minimalnie lepsza od Startu Biadoliny.

Porażką 2:3 zakończyło się ostatnie ligowe spotkanie Startu Biadoliny w sezonie 2016/2017. Tym razem lepsi od naszego zespołu okazali się zawodnicy wicelidera Brzeskiej Klasy A, Arkadii Olszyny.

W 13 minucie meczu z rzutu rożnego dośrodkowywał Bartłomiej Bodzioch. Niefortunna interwencja jednego z defensorów Arkadii "zaowocowała" zagraniem piłki ręką we własnym polu karnym - sędzia wskazał na jedenastkę. Do piłki podszedł Adrian Gurgul i pewnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Podopieczni trenera Pałki z przewagi cieszyli się ledwo 5 minut. Wtedy bowiem przebojową akcję przyjezdnych strzałem w długi róg wykończył Michał Waśko i doprowadził do wyrównania.

W 26 minucie meczu to Biadolinianie ponownie cieszyli się z prowadzenia. Piłkę w środkowej strefie przejął Sebastian Wojtas, zagrał ją do Adriana Gurgula, ten wypatrzył nie pilnowanego przed polem karnym Bartłomieja Bodziocha - pomocnik Startu Biadoliny precyzyjnym strzałem lewą nogą pokonał bramkarza Arkadii Olszyny, zdobywając jednocześnie swoją drugą bramkę w sezonie ligowym 2016/2017.

Radość gospodarzy ponownie trwała bardzo krótko, ledwo 4 minuty. W kontrowersyjnej sytuacji piłkę ręką zagrywał ponoć Maciej Kozioł, sędzia ponownie zdecydował się wskazał na "wapno". Z jedenastu metrów nie pomylił się Mateusz Nowak mocnym strzałem w środek bramki pokonując Handzlika.

Druga połowa obfitowała w zmarnowane przez obie ekipy sytuacje pod bramkowe. Po stronie gospodarzy doskonałych szans nie wykorzystali Gurgul i Bodzioch, bliski umieszczenia piłki w siatce był także Bednarek, którego uderzenie z rzutu wolnego z najwyższym trudem obronił bramkarz Arkadii. Po stronie gości swoje okazje mieli skrzydłowi i napastnik zespołu gości, jednak skutecznie w bramce Startu 77 spisywał się bardzo dobrze dysponowany tego popołudnia Rafał Handzlik.

Obrona i golkiper zespołu z Biadolin Szlacheckich skapitulowali ostatecznie w 87 minucie meczu. Daniel Waśko wykorzystał precyzyjne podanie Michała Waśko i dał wiceliderowi rozgrywek zwycięstwo w Biadolinach Szlacheckich.

Ostatecznie Start 77 przegrał z Arkadią Olszyny 2:3 i zakończył rozgrywki ligowe na 12 miejscu w tabeli. Pozycja ta na 99% da Biadolinianom utrzymanie, bowiem Olimpia Bucze, która występuje na co dzień w Tarnowskiej Lidze Okręgowej, ma otrzymać walkower za pojedynek ze Strażakiem Mokrzyska, co da im utrzymanie i jednocześnie spowoduje, iż z Brzeskiej Klasy A spadną tylko dwa zespoły (Błękitni Przyborów i LKS Uszew).

Sytuacja dotycząca spadków i awansów wyjaśniona powinna zostać do końca bieżącego tygodnia. O oficjalnych decyzjach poinformujemy na łamach strony internetowej klubu.

XXVI kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
17.06.2017r., godz.17:00, Stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 2:3 Arkadia Olszyny

START 77: Skład: R.Handzlik - J.Bednarek, K.Kusion, A.Florczak, M.Kozioł (M.Żurek 85') - S.Wojtas, T.Matura (C), S.Pałka, R.Gadziała (A.Wołek 56') - B.Bodzioch - A.Gurgul.

START 77: Niewykorzystane zmiany: J.Dąbroś, F.Pasula, G.Chmioła, M.Zych.

START 77: Kary: B.Bodzioch (żółta kartka).

Arkadia: Skład: Jakosz - Baca (Majzner 46'), Borowiec, Budyn (Owca 70'), Kołodziej, M.Kuboń (B.Kuboń 80'), Nowak, D.Waśko, K.Waśko, M.Waśko, P.Waśko.

Arkadia: Niewykorzystane zmiany: S.Więcek.

Arkadia: Kary: Ł.Jakosz, M.Kołodziej (żółte kartki).