Dobra inauguracja sezonu !

Pozytywnie dla Biadolińskiego Startu rozpoczął się sezon ligowy 2016/2017 w Brzeskiej Klasie A. Na inaugurację rozgrywek, Start 77 pokonał na własnym boisku Błękitnych Przyborów 2:1.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie w mocno eksperymentalnym a jednocześnie odmłodzonym składzie. Parę stoperów stworzyli: nominalny bramkarz, Konrad Kusion oraz... napastnik, Adrian Gurgul. W ataku wystąpił 18-letni Jarosław Dąbroś, rolę bocznego obrońcy pełnił Arkadiusz Florczak a skrzydłowego - Dawid Kłusek. Na ławce rezerwowych znaleźli się natomiast między innymi Krzysztof oraz Stanisław Pałka.

Prowadzenie gospodarze uzyskali w 13 minucie meczu, kiedy to katastrofalny błąd golkipera Przyborowia wykorzystał Jakub Wojtas pakując piłkę do pustej bramki.

Wynik podwyższony został dwanaście minut po przerwie przez... Jakuba Wodę, zawodnika ekipy gości, który niefortunną interwencją zmusił bramkarza Błękitnych do wyciągnięcia piłki z siatki. Kontaktowego a jak się później okazało honorowego gola dla przyjezdnych strzelił ponownie Jakub Woda, tym razem trafiając do właściwej bramki.

Start 77 Biadoliny Szlacheckie pokonał więc w 1 kolejce Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017 Błękitnych Przyborów 2:1, zdobywając tym samym pierwsze 3 oczka w nowo rozpoczętych rozgrywkach ligowych. W niedzielę, 21 sierpnia bieżącego roku, udamy się do Niedzielisk, by w ramach 2 rundy rozgrywek rozegrać mecz z miejscową Koroną. Początek tego meczu zaplanowano na godzinę 17:00, zbiórka przedmeczowa - godz. 15:30 przed budynkiem klubowym. Przypominamy także o treningach 1.drużyny oraz juniorów starszych, które odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19:00 na stadionie Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich.

I kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
13.08.2016r., godz.17:00, Stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 2:1 Błękitni Przyborów

START 77: Skład: M.Kozioł - M.Banaś (S.Pałka 78'), K.Kusion, A.Gurgul, A.Florczak - D.Kłusek (A.Kłusek 46'), S.Wojtas, T.Matura (K.Pałka 75'), P.Curyło - J.Wojtas, J.Dąbroś (F.Pasula 71').

START 77: Niewykorzystane zmiany: G.Curyło.

Strzelcy bramek:
1:0 Jakub Wojtas (13')
2:0 J.Woda (57', sam.)
2:1 J.Woda (69')

I runda Okręgowego Pucharu Polski, sezon 2016/2017 30.07.2016r., godz.16:00, Stadion Orlika w Szczurowej Orlik Szczurowa 0:3 START 77 BIADOLINY SZLACHECKIE START 77: Bramki: 0:1 Mateusz Kita 20' (b.samobójcza), 0:2 Mateusz Woźniczka 65' (b.samobójcza), 0:3 T.Matura 87'. START 77: Skład: Kozioł - D.Cherjan, S.Pałka, K.Kusion, A.Florczak - S.Kłusek, T.Matura (C), K.Pałka, F.Pasula, P.Curyło - A.Gurgul. (http://start77-bs.futbolowo.pl)