Klasa A, gr. Brzesko - statystyczna analiza jesieni 16/17.

Za nami runda jesienna Brzeskiej Klasy A w sezonie ligowym 2016/2017. Rozegrano komplet spotkań, włączając w to zaległe starcie 6 kolejki pomiędzy Victorią Porąbka Uszewska a Startem 77 Biadoliny Szlacheckie.

Czas więc na statystyczne podsumowanie dokonań ekip A Klasy w pierwszej części sezonu. Ze względu na bieżącą sytuację możemy mieć jednak pewność, iż runda rewanżowa w roku 2017 będzie jeszcze ciekawsza niż ta miniona.

I. Podsumowanie rozgrywek ligowych - ogólnie:

1. Miejsce "1" premiowane awansem: SOKÓŁ MASZKIENICE
2. Miejsce "2" premiowane awansem jako najlepszy wicelider z wszystkich, czterech A Klas podokręgu Tarnowskiego: LKS PORĘBA SPYTKOWSKA
3. Miejsca "13", "14", spadek do 'B Klasy': BŁĘKITNI PRZYBORÓW, TEMIDA ZŁOTA
4. Najwięcej punktów: SOKÓŁ MASZKIENICE, LKS PORĘBA SPYTKOWSKA (po 28 punktów)
5. Najmniej punktów: BŁĘKITNI PRZYBORÓW (1 punkt)
6. Najskuteczniejsza drużyna: LKS PORĘBA SPYTKOWSKA (48 strzelonych bramek)
7. Najmniej skuteczna drużyna: BŁĘKITNI PRZYBORÓW (11 strzelonych bramek)
8. Najlepsza defensywa: JEDNOŚĆ PALEŚNICA (22 stracone bramki)
9. Najgorsza defensywa: BŁĘKITNI PRZYBORÓW (63 stracone bramki)
10. Najwięcej zwycięstw: SOKÓŁ MASZKIENICE, LKS PORĘBA SPYTKOWSKA (po 9 wygranych spotkań)
11. Najmniej zwycięstw: BŁĘKITNI PRZYBORÓW (0 wygranych spotkań)