Mecz chaosu i strata dwóch punktów.

Start Biadoliny zaledwie zremisował w sobotnim pojedynku z Jednością Paleśnica 3:3, rozegranego w ramach dziewiątej kolejki Brzeskiej Klasy A.

Drużyna gospodarzy dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Wynik spotkania w 17 minucie meczu otworzył grający trener Startu 77, K.Pałka skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na jego bracie, Stanisławie.

Rezultat pojedynku podwyższony został za sprawą kapitana Biadolinian, Tomasza Matury, który wykorzystał dokładne podanie Jakuba Wojtasa i strzałem z bliskiej odległości pokonał bramkarza Jedności Paleśnica.

Zespół beniaminka tegorocznych rozgrywek nie złożył jednak broni i w zaledwie 180 sekund odrobił powstałe wcześniej straty. Działo się to między 38 a 41 minutą spotkania. Kontaktową bramkę zdobył najpierw Łukasik, do wyrównania doprowadził zaś Gierałt. Z wynikiem remisowym obie ekipy zeszły na przerwę.

W drugiej połowie oglądaliśmy jeszcze dwie bramki. Na 10 minut przed końcem meczu (tj. w 80 minucie spotkania) po raz drugi sobotniego popołudnia na prowadzenie Biadoliny Szlacheckie wyprowadził Adam Wołek, mocnym uderzeniem zza pola karnego. Ten sam zawodnik cztery minuty później głupio faulował w polu karnym gospodarzy jednego z zawodników Jedności, za co sędzia zmuszony był wskazać na 11 metr. Karnego na gola skutecznie zamienił Łukasik, dla którego była to druga bramka w tym meczu.

Więcej bramek nie oglądaliśmy - remis w sobotnim spotkaniu gospodarze mogą potraktować bardziej w kontekście straty dwóch punktów niż jednego zdobytego.

W międzyczasie, kartką koloru żółtego ukarany został Mateusz Banaś, groźnie wyglądającej kontuzji nabawił się natomiast Konrad Kusion - obrońca Startu zdołał jednak dograć spotkanie z Jednością do samego końca.

IX kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
08.10.2016r., godz.15:00, Stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 3:3 Jedność Paleśnica

START 77: Skład: Chmioła - Banaś, S.Pałka, Kusion, Florczak (Kozioł 72') - Przeklasa, Matura (C), K.Pałka, P.Curyło - J.Wojtas, Dąbroś (Wołek 62').

START 77: Niewykorzystane zmiany: D.Sacha, F.Pasula.

Jedność Paleśnica: Skład: Łękawski - Baut, K.Gierałt, W.Gierałt, Łukasik, Maciaszek (Rak 80'), A.Mastalerz, M.Mastalerz, D.Pachota (Sobol 65'), Pazdalski, Piechnik.

Jedność Paleśnica: Niewykorzystane zmiany: Chochorowski, P.Pachota, Pabian.