Pełne zestawienie 17 serii gier.

Pięć spotkań Brzeskiej Klasy A rozegranych zostanie w Wielką Sobotę tegorocznych świąt wielkanocnych. Ostatnie z nich odbędzie się dwa dni później, w "lany" poniedziałek.

Najciekawiej w 17 kolejce ligowej zapowiadają się kolejne już w rundzie, derby Gminy Dębno. Sokół Maszkienice podejmie na własnym boisku Victorię Porąbka Uszewska. Początek tego pojedynku o godzinie 15:00. Cztery godziny wcześniej odbędzie się starcie rewelacyjnej w bieżącym sezonie ekipy Arkadii Olszyny z beniaminkiem Klasy A, Jednością Paleśnica. O pierwsze, wywalczone na murawie punkty w rundzie wiosennej powalczy Iva Iwkowa. Przeciwnikiem - ubiegłotygodniowy pogromca Startu Biadoliny, ekipa trenera Andrzeja Hajszyna, Kłos Łysa Góra. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 13:00 na boisku w Iwkowej.

Wicelider z Poręby Spytkowskiej zagra u siebie z lokalnym przeciwnikiem, spadkowiczem z ligi okręgowej, zespołem LKS-u Uszew. Początek - godz.11:00. Start Biadoliny powalczy natomiast o 3 punkty z przedostatnią na tę chwilę, ekipą Brzeskiej Klasy A, reprezentantem gminy Czchów - LKS Temidą Złota. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie w Biadolinach Szlacheckich.

17 seria spotkań zakończona zostanie w świąteczny poniedziałek, 17 kwietnia. Zmotywowana ostatnią wysoką wygraną Korona Niedzieliska uda się do Gwoźdzca, by zagrać z miejscowym Pogórzem. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 14:00.

W tej kolejce przymusową pauzę zmuszona jest odbyć drużyna Tymona Tymowa. Otrzymała ona automatyczny walkower (3:0) za starcie z wycofaną z rozgrywek Brzeskiej Klasy A, ekipą Błękitnych Przyborów.

Komplet par 17 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A (15 i 17 kwietnia 2017 r):

* SOBOTA (15 kwietnia):
Iva Iwkowa v Kłos Łysa Góra (Iwkowa, godz.13:00)
Arkadia Olszyny v Jedność Paleśnica (Olszyny, godz.11:00)
START 77 BIADOLINY SZLACHECKIE vs Temida Złota (Biadoliny Szlacheckie, godz.14:00)
LKS Poręba Spytkowska v LKS Uszew (Poręba Spytkowska, godz.11:00)
Sokół Maszkienice v Victoria Porąbka Uszewska (Olszyny, godz.15:00)

* PONIEDZIAŁEK (17 kwietnia):
Pogórze Gwoździec v Korona Niedzieliska (Gwoździec, godz.14:00)

Tymon Tymowa 3:0* Błękitni Przyborów (walkower)