Start 77 kończy przygodę w Okręgowym Pucharze Polski.

Porażką Startu Biadoliny w rzutach karnych zakończył się wtorkowy pojedynek pucharowy z Gwizdkami Brzesko. W regulaminowym czasie gry padł wynik remisowy, tj. 2:2.

Biadolinianie przystąpili do tego pojedynku w stosunku mocnym zestawieniu - brakowało bowiem tylko najlepszego strzelca drużyny, Adriana Gurgula. Oficjalne debiuty w koszulce Startu 77 zanotowali natomiast Mikołaj Gurgul, Grzegorz Pabian (od początku spotkania) oraz Cezary Chmielarz (wprowadzony w drugiej części gry).

Po pierwszej połowie to występujący w roli gości gracze Startu prowadzili z Gwizdkami 2:0. Oba trafienia padły w podobnych okolicznościach i dwukrotnie do siatki trafił Maciej Żurek. W pierwszym przypadku napastnik Biadolin wykorzystał kiks obrońcy przy próbie wybicia piłki po rzucie rożnym, w drugim - popisał się celną główką po dośrodkowaniu z kornera Mateusza Banasia.

W drugiej połowie jedenastka złożona z sędziów Podokręgu Brzeskiego zmieniła taktykę przechodząc na grę trójką napastników. Na efekt nie trzeba było czekać długo, bowiem już w 47 minucie meczu Gwizdki strzeliły kontaktową bramkę. Precyzyjnym strzałem z 20 metrów popisał się Dominik Hebda nie dając szans na skuteczną interwencję Mikołajowi Gurgulowi. Ten sam zawodnik wyrównał stan spotkania kwadrans później, strzałem lewą nogą z okolic 11 metra umieszczając piłkę w siatce.

W ostatnich minutach sędziowie z Brzeska stworzyli sobie jeszcze kilka znaczących sytuacji pod bramką naszej drużyny, jednak pewnie w bramce Startu 77 spisywał się Mikołaj Gurgul.

Ostatecznie po 90 minutach spotkania Gwizdki Brzesko remisowały ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckie 2:2. Prowadząca spotkanie Karolina Imioło by wyłonić zwycięzce, przeprowadziła więc konkurs rzutów karnych. W nich lepsi okazali się sędziowie z Brzeska, po sześciu seriach zwyciężając ostatecznie 3:2. Po stronie Startu trafiali Stanisław Pałka i Mateusz Banaś, nie popisali się natomiast: Bartłomiej Bodzioch, Arkadiusz Florczak, Mateusz Cherjan i Maciej Kozioł, których strzały obronił golkiper zespołu Gwizdków. Warto nadmienić, że skutecznie 3 rzuty karne wybronił także Mikołaj Gurgul.

Start Biadoliny w sezonie 2017/2018 żegna się więc z rozgrywkami Okręgowego Pucharu Polski i może już spokojnie skupić się tylko i wyłącznie na rozgrywkach ligowych Brzeskiej Klasy A.

Okręgowy Puchar Polski w sezonie 2017/2018, 08.08.2017 r., godz.18:00, Stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich:

Gwizdki Brzesko 2:2 (karne 3:2) START 77 BIADOLINY SZLACHECKIE

Bramki:
0:1 Maciej ŻUREK (7')
0:2 Maciej ŻUREK (32')
1:2 Dominik Hebda (47')
2:2 Dominik Hebda (65')

Start 77: Zestawienie: M.Gurgul (BR) - M.Banaś, K.Kusion (C.Chmielarz 65'), A.Florczak, S.Kłusek - G.Pabian (M.Kozioł 71'), S.Pałka, B.Bodzioch (C), G.Kuziel (M.Cherjan 59') - J.Wojtas, M.Żurek (J.Dąbroś 79').