Wysoka porażka w Porębie.

Dotkliwej porażki doznali zawodnicy Startu 77 Biadoliny Szlacheckie w niedzielnym spotkaniu 8 kolejki Brzeskiej Klasy A.

Biadolinianie ulegli bowiem na wyjeździe LKS Porębie Spytkowskiej aż 4:0. Warto nadmienić, iż gospodarze prowadzili w tym meczu już po kilkunastu sekundach, kiedy to piłkę do siatki skierował Legutko. Ten sam zawodnik 25 minut później podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W drugiej połowie LKS Poręba Spytkowska dołożyła kolejne dwa trafienia i zasłużenie triumfowała w całym meczu z przewagą czterech trafień. Autorami trzeciej oraz czwartej w tym spotkaniu bramki byli kolejno: Norbert Łukasik (80 minuta spotkania) oraz Wojciech Rzenno (88 minuta meczu).

Do składu ekipy gości, powrócił nieobecny w ostatnich tygodniach Patryk Curyło, jednak wobec licznych nieobecności w kadrze drużyny na niedzielne spotkanie (brakowało bowiem: Konrada Kusiona, Sebastiana Wojtasa, Pawła Przeklasy, Mateusza Banasia, Tomasza Matury oraz Mariusza Szczeciny) na nie wiele się to zdało.

W przyszły weekend (w sobotę, 8 października o godzinie 15:00) Start 77 zagra na własnym boisku z beniaminkiem tegorocznych rozgrywek, Jednością Paleśnica.

VIII kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
01.10.2016r., godz.16:00, Stadion LKS-u w Porębie Spytkowskiej

LKS Poręba Spytkowska 4:0 Start 77 Biadoliny Szlacheckie

START 77: Skład: G.Chmioła - M.Kozioł, S.Pałka (C), K.Pałka, A.Wołek - J.Dąbroś (D.Kłusek 50'), A.Gurgul, F.Pasula, P.Curyło - D.Sacha (D.Cherjan 46'), J.Wojtas.

START 77: Kartki: A.Gurgul (84'), S.Pałka (80'), M.Kozioł (87') --> wszyscy - 1x żółta kartka.

START 77: Niewykorzystane zmiany: brak.

LKS Poręba Spytkowska: Skład: Handzlik - Bieniek, M.Borowiec, K.Borowiec, Goryczko (Gołąb 61'), Guzik, Karcz (Łukasik 77'), Legutko, Rzenno, Sowa (Schmidt 79'), Strugała.

LKS Poręba Spytkowska: Kartki: brak.

LKS Poręba Spytkowska: Niewykorzystane zmiany: Leszek Maksimczyk.