ZAPOWIEDŹ: Beniaminek przyjedzie do Biadolin Szlacheckich.

Przed nami III kolejka ligowa rozgrywek Brzeskiej Klasy A w sezonie 2017/2018. Podopieczni Marka Przeklasy podejmą w niej tegorocznego beniaminka, zespół Iskry Łęki.

Drużyna prowadzona przez Arkadiusza Śliwę wraca na ten poziom ligowy po rocznej banicji w Brzeskiej Klasie B, w której to zespół uzyskał bezpośredni awans z pierwszego miejsca.

Iskra Łęki rewelacyjnie zainaugurowała sezon 2017/2018 - w dwóch rozegranych do tej pory meczach, zespół z Łęk zdobył 6 punktów - złożyły się na to wygrane z spotkaniach z Temidą Złota 5:1 oraz we wtorek z drugim z beniaminków, Strażakiem II Mokrzyska/Szczepanów 5:4. Warto dodać, iż w drugich z tych pojedynków Iskra przegrywała już 1:4, jednak ostatecznie zdołała przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Najlepszym strzelcem ekipy naszego najbliższego przeciwnika jest Dawid Wójcik, który w dwóch ligowych meczach zdobył już 5 bramek - popisał się hat-trickiem w pojedynku z Temidą a w ostatnim meczu przeciwko drugiej drużynie z Mokrzysk dołożył dwa gole, w tym zwycięskie trafienie w 93 minucie spotkania.

Ostatnie ligowe starcie pomiędzy ekipą z Biadolin Szlacheckich a Iskrą Łęki miało miejsce 30 kwietnia 2016 roku - zdecydowanie lepsi byli wtedy podopieczni ówczesnego trenera Startu 77, Krzysztofa Pałki, którzy zwyciężyli pewnie, 6:0. Pojedynek ten odbył się w ramach 19 kolejki ligowej rozgrywek Brzeskiej Klasy A w sezonie 2015/2016. Bramki dla zielono-czarno-białych zdobywali wówczas kolejno: Stanisław Gibała, Adrian Gurgul, Konrad Kusion, ponownie Adrian Gurgul, Grzegorz Urbański oraz Arkadiusz Florczak.

Do składu zespołu Marka Przeklasy na ten mecz powrócić powinni: Mikołaj Gurgul, Adam Wołek, Grzegorz Kuziel, Maciej Kozioł, Mateusz Banaś oraz Michał Zych. Z pewnością zabraknie natomiast zawieszonego za czerwoną kartkę w spotkaniu z Ivą Iwkowa, Konrada Kusiona oraz kontuzjowanego Cezarego Chmielarza. Pozostali gracze powinni być do dyspozycji trenera Przeklasy.

Początek pojedynku Startu 77 Biadoliny Szlacheckie z Iskrą Łęki zaplanowano na sobotę, 19 sierpnia 2017 roku na godzinę 17:30. Zbiórka przedmeczowa - godzina 16:30 w budynku klubowym.