ZAPOWIEDŹ: Boxing Day w Brzeskiej Klasie A!

Nie zwalniają tempa rozgrywki ligowe na poziomie A-klasowym. 20 kolejkę zapoczątkował wtorkowy remis Victorii Porąbka Uszewska z Pogórzem Gwoździec, dziś i jutro - następne mecze tej serii gier.

Dzisiejszego dnia rozegrane zostaną pojedynki pomiędzy: Ivą Iwkowa a Jednością Paleśnica oraz LKS-u Uszew ze Strażakiem II Mokrzyska. Oba mecze rozpoczną się o godzinie 17:00. Ja już zostało wspomniane na początku newsa, w dniu wczorajszym zespół z Porąbki Uszewskiej zremisował na własnym boisku z Pogórzem Gwoździec 2:2.

Podopieczni Marka Przeklasy w 20 kolejce ligowej pojadą do Złotej, zmierzyć się z miejscową Temidą. Ekipa naszego najbliższego przeciwnika to na ten moment trzynasty zespół Brzeskiej Klasy A. W 18 rozegranych meczach Temida zgromadziła 15 punktów - na ten dorobek złożyły się 4 wygrane i 3 zremisowane spotkania. 11-krotnie drużyna z Gminy Czchów schodziła zaś z boiska pokonana. Bilans bramkowy naszych najbliższych przeciwników również nie jest dla nich korzystny - przy 21 zdobytych bramkach, Temida straciła ich aż 48.

Trenerem zespołu ze Złotej jest łączący obowiązki szkoleniowca i gracza 1.drużyny Patryk Bodziony. Najlepszym strzelcem tej drużyny w rozgrywkach ligowych sezonu 2017/2018 jest Bartłomiej Pachota. Skrzydłowy Temidy 5-krotnie pokonywał bramkarzy rywali.

W ostatnim meczu ligowym Temida uległa rewelacji rundy wiosennej, Strażakowi II Mokrzyska, przegrywając w Szczepanowie 3:0.

Ostatni pojedynek pomiędzy ekipami Temidy Złota i Startu 77 Biadoliny Szlacheckie miał miejsce podczas 7 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy bieżącego sezonu. 16 września 2017 roku na stadionie w Biadolinach Szlacheckich gracze Marka Przeklasy wysoko pokonali Złotą 5:0 po bramkach Bartłomieja Bodziocha, Adriana Gurgula, Macieja Żurka, Grzegorza Pabiana i Stanisława Pałki.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową Biadolinian przed czwartkowym pojedynkiem - ze składu wypada Maciej Kozioł, który zmuszony będzie pauzować za 4-rtą żółtą kartkę (otrzymaną w ostatnim meczu przeciwko Tymonowi Tymowa). Do kadry meczowej powraca nieobecny w sobotę Konrad Kusion, co z pewnością będzie ogromnym wzmocnieniem defensywy Startu 77. Pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji trenera Marka Przeklasy, dla którego jest to powrót do swojego, byłego klubu (przed kilkoma laty obecny szkoleniowiec Startu prowadził Temidę z rozgrywkach Brzeskiej Klasy B). Z sentymentem do czwartkowego meczu podejść może także kapitan Biadolinian, Bartłomiej Bodzioch, który w sezonie 2011/2012 reprezentował barwy klubu ze Złotej.

Pojedynek Temidy Złota ze Startem 77 Biadoliny Szlacheckie, który rozegrany zostanie w ramach 20 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A sezonu 2017/2018 zaplanowano na czwartek, 3 maja. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:00. Mecz rozegrany zostanie na stadionie w Złotej.

Zbiórka przedmeczowa o godzinie 15:30 przed budynkiem klubowym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność graczy 1.drużyny OBOWIĄZKOWA, zapraszamy na ten ważny pojedynek także WSZYSTKICH kibiców!