ZAPOWIEDŹ: Ciężki wyjazd do "jaskini lwa".

Rewelacyjny beniaminek tegorocznych rozgrywek, zespół Jedności Paleśnica będzie najbliższym przeciwnikiem Startu 77 Biadoliny Szlacheckie w walce o ligowe punkty.

Drużyna z Paleśnicy w swoim pierwszym po latach sezonie na poziomie Klasy A spisuje się po prostu znakomicie. 36 punktów w 21 rozegranych spotkaniach plasuje Jedność na bardzo wysokim, czwartym miejscu w ligowej tabeli. Złożyło się na to 10 wygranych i 6 zremisowanych spotkań. Jak nie trudno wyliczyć, pięciokrotnie Paleśnica schodziła z boiska pokonana.

W ostatniej, 21 kolejce Brzeskiej Klasy A zespół Jedności po raz kolejny sprawił niemałą niespodziankę gromiąc na wyjeździe Koronę Niedzieliska 4:1. Bramki dla Paleśnicy zdobywali wówczas: Arkadiusz Pabian, Mikołaj Włudyka i Adrian Włudyka (2x).

Najskuteczniejszym piłkarzem drużyny prowadzonej przez Roberta Kraja jest Mikołaj Włudyka - zdobywca 9 trafień dla swojego zespołu w rozgrywkach ligowych sezonu 2016/2017.

Szczególną uwagę zwrócić należy jednak na grę Jedności Paleśnica na własnym boisku. Grając "u siebie" Jedność zainkasowała bowiem aż 25 z 36 zdobytych punktów. Sposób na wygraną na ich stadionie znalazł tylko lider, Sokół Maszkienice, który w rozegranym przed paroma tygodniami spotkaniu rozniósł miejscową drużynę 5:0.

Ostatnie starcie między zespołem Jedności a drużyną z Biadolin Szlacheckich miało miejsce jesienią ubiegłego roku. 8 października na boisku w Biadolinach Szlacheckich padł remis 3:3, mimo dwukrotnego prowadzenia gospodarzy (2:0 i 3:2). Bramki dla Startu zdobywali wówczas Krzysztof Pałka, Tomasz Matura oraz Adam Wołek. Dla przyjezdnych strzelali natomiast kolejno: Patryk Łukasik, Kamil Gierałt oraz ponownie Łukasik.

Sytuacja kadrowa podopiecznych Krzysztofa Pałki w stosunku do ubiegłotygodniowego spotkania z LKS Porębą Spytkowską najprawdopodobniej ulegnie poprawie. Do gry powrócić powinni nieobecni ostatnio z różnych powodów Tomasz Matura, Adrian Gurgul i Bartłomiej Bodzioch. Z gry wypada natomiast pauzujący za nadmiar żółtych kartek Mateusz Banaś. Pod znakiem zapytania stoi nadal występ pauzującego w ostatnich tygodniach z powodu kontuzji Rafała Gadziały.

Najbliższy pojedynek Jedności ze Startem 77 zaplanowano na niedzielę, 21 maja o godzinie 14:00. Mecz rozegrany zostanie na stadionie sportowym w Paleśnicy. Zbiórka przedmeczowa dla zespołu z Biadolin Szlacheckich - o godz. 12:20 przed budynkiem klubowym.

Obecność zawodników OBOWIĄZKOWA, zapraszamy też na to starcie wszystkich, naszych kibiców !

Autor zdjęcia: Piotr Kołodziej