ZAPOWIEDŹ: Jeden z najtrudniejszych wyjazdów w sezonie.

W 23 kolejce ligowej gracze Startu 77 Biadoliny Szlacheckie pojadą do Poręby Spytkowskiej, by, z pewnością, w arcytrudnym pojedynku zmierzyć się z miejscowym LKS-em.

LKS Poręba Spytkowska to z pewnością jedna z topowych drużyn Brzeskiej Klasy A. Od kilku sezonów ekipa ta niezmiennie kończy sezon w czołówce ligowej tabeli, będąc jednocześnie jednym z kandydatów do walki o awans do Tarnowskiej Ligi Okręgowej.

Nie inaczej jest i w bieżących rozgrywkach - poza zasięgiem reszty ekip wydaje się już być Arkadia Olszyny, jednak na całego trwa walka o pozycję wicelidera brzeskich rozgrywek. Bój o to miejsce toczy Korona Niedzieliska i właśnie ekipa naszego najbliższego przeciwnika.

W sezonie ligowym 2017/2018 zespół LKS-u w obecnej chwili plasuje się na 3 miejscu w tabeli, zdobywając dotychczas 41 punktów w 21 rozegranych spotkaniach. Na dorobek ten złożyło się 12 wygranych oraz 5 zremisowanych meczów. Zaledwie czterokrotnie ekipa niebiesko-białych schodziło z boiska pokonana (drugi wynik w lidze, lepsza pod tym względem jest jedynie Arkadia Olszyny, przyp.red.). Ekipa Poręby Spytkowskiej strzeliła w lidze 56 bramek, tracąc 30, co daje oczywiście dodatni bilans bramkowy (+26).

Trenerem 1.drużyny LKS-u jest Szczepan Goryczko, były gracz m.in. Bocheńskiego KS czy Sokoła Borzęcin Górny, który w klubie z Poręby Spytkowskiej łączy rolę szkoleniowca i czynnego zawodnika 1.drużyny.

Najlepszym strzelcem zespołu LKS-u z Poręby Spytkowskiej w rozgrywkach Brzeskiej Klasy A sezonu 2017/2018 jest Kamil Klecki - ofensywny pomocnik bądź napastnik zespołu niebiesko-białych 14-krotnie pokonywał bramkarza zespołów rywali. Ten dorobek czyni go na ten moment czwartym strzelcem obecnych rozgrywek.

W ostatniej kolejce Klasy A, oznaczonej numerem 22, zespół Szczepana Goryczki grał na wyjeździe z rewelacją rundy wiosennej, Strażakiem II Mokrzyska. Po wyrównanej pierwszej i nieco jednostronnej drugiej połowie meczu, Poręba Spytkowska pokonała ostatecznie swojego rywala 3:0 po trafieniach kolejno: Mariusza Zycha (54'), Łukasza Zycha (71') oraz Konrada Legutko (76'). LKS rozpoczął ten pojedynek w następującym składzie:

Serafin - Sowa, Guzik, Borowiec M., Góra T. (46' Zych M.), Borowiec K. - Strugała, Góra M.(Maksimczyk), Legutko Konrad (Klimek J.) - Klecki K.(Klecki D.), Zych Ł.

Ostatni pojedynek pomiędzy drużynami Startu 77 i LKS Poręby miał miejsce podczas 10 kolejki Brzeskiej Klasy A bieżącego sezonu. W rozegranym 7 października 2017 roku na stadionie w Biadolinach Szlacheckich meczu nasza ekipa uległa wyżej notowanemu rywalowi 1:3 (mimo prowadzenia do przerwy 1:0). Bramki w tym meczu zdobywali: dla gospodarzy Adrian Gurgul (28'), dla gości kolejno - dwukrotnie Łukasz Zych (66' i 68') oraz Mateusz Góra (86').

W stosunku do ubiegłotygodniowej porażki z LKS-em Uszew, trener Przeklasa powinien mieć już do dyspozycji nieco lepszą kadrę niż we wspomnianym pojedynku. Do kadry meczowej Biadolinian na sobotnie spotkanie powrócą z pewnością: Adrian Gurgul, Stanisław Pałka, oraz Maciej Żurek, pod znakiem zapytania stoją zaś występy: Mikołaja Gurgula, Cezarego Chmielarza, Sebastiana Wojtasa, Mariusza Szczeciny i Adama Wołka. Poza grą w dalszym ciągu pozostają: Konrad Kusion, Michał Zych, Grzegorz Kuziel i Patryk Curyło. Dodatkowo, ze względu na 4-rtą żółtą kartkę otrzymaną w lidze, mecz w Porębie Spytkowskiej z trybun obejrzy Jarosław Dąbroś.

Najbliższy pojedynek ligowy pomiędzy Startem 77 Biadoliny Szlacheckie a LKS Porębą Spytkowską zaplanowano na sobotę, 19 maja. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:00. Mecz rozegrany zostanie na stadionie w Porębie Spytkowskiej.

Zbiórka przedmeczowa dla graczy gospodarzy - 15:30 przed budynkiem klubowym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich. Obecność graczy 1.drużyny OBOWIĄZKOWA! Zapraszamy na ten pojedynek wszystkich kibiców!

Autor zdjęcia: Grzegorz Chmioła