ZAPOWIEDŹ: Wyjazd na ciężki teren.

Bardzo ciężkie zadanie czeka zawodników pierwszej drużyny Startu 77 Biadoliny Szlacheckie w XI kolejce ligowej Brzeskiej Klasy A bieżącego sezonu.

Zespół prowadzony przez Marka Przeklasę uda się do leżącego w Gminie Zakliczyn, Gwoźdźca by rozegrać mecz przeciwko miejscowemu Pogórzu. Grającym trenerem ekipy naszego przeciwnika od kilku sezonów jest Jacek Tokarczyk. Ekipa z Gwoźdzca w bieżących rozgrywkach zgromadziła 14 punktów w 10 rozegranych pojedynkach - złożyły się na to 4 wygrane oraz 2 zremisowane spotkania. Czterokrotnie Pogórzanie schodzili zaś z murawy pokonani.

Najlepszym strzelcem Pogórza w sezonie ligowym 2017/2018 jest Przemysław Franczyk, który dla biało-niebieskich zdobył 4 bramki.

W ostatnim meczu, który odbył się 8 października na stadionie Iskry w Szczepanowie, Pogórze Gwoździec pokonało miejscowy Strażak II Mokrzyska/Szczepanów 4:2 po dwóch trafieniach Jacka Tokarczyka oraz bramkach Kamila Machety i Jakuba Bieńka. Wygrana ta pozwoliła gościom na wyprzedzenie w tabeli Startu Biadoliny Szlacheckie (lepszym bilansem bramkowym).

Ostatnie spotkanie pomiędzy Startem 77 a Pogórzem miało miejsce 3 czerwca na stadionie w Biadolinach Szlacheckich. Zespół z Biadolin, prowadzony wówczas przez Krzysztofa Pałkę, po zaciętym meczu podzielił się punktami z przyjezdnymi remisując 3:3. Warto nadmienić, iż nasza drużyna przegrywała już w tamtym meczu 0:2 i 1:3 jednak dzięki wielkiej determinacji i woli walki ostatecznie podzieliła się punktami z faworyzowanym Pogórzem. Trafienia dla zielono-czarno-białych zanotowali wówczas: Tomasz Matura, Adrian Gurgul i Krzysztof Pałka. Dla zespołu z Gwoźdźca na listę strzelców wpisali się Krzysztof Sady, Przemysław Franczyk oraz Przemysław Gajda.

Dużym zmartwieniem dla trenera zespołu z Biadolin Szlacheckich przez niedzielnym pojedynkiem może być z pewnością prawdopodobna absencja niektórych graczy 1.drużyny: zabraknie bowiem Adriana Gurgula oraz Konrada Kusiona. Do składu powrócić powinni natomiast nieobecni w ubiegłym tygodniu Adam Wołek, Mateusz Banaś, Patryk Curyło, Filip Pasula oraz Stanisław Pałka.

Początek pojedynku: Pogórze Gwoździec - Start 77 Biadoliny Szlacheckie w niedzielę, 15 października na stadionie w Gwoźdźcu o godzinie 16:00. Zbiórka przedmeczowa dla graczy Marka Przeklasy - godz. 14:30 przed budynkiem klubowym na boisku w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność zawodników 1.drużyny OBOWIĄZKOWA, zapraszamy na ten ważny mecz także wszystkich kibiców!