Derbowo w 7 kolejce !

Rozgrywki Brzeskiej Klasy A po dwóch tygodniach przerwy wracają do Biadolin Szlacheckich. Przed nami siódma kolejka ligowa bieżącego sezonu.

Start Biadoliny zmierzy się w niej w derbach Gminy Dębno z Sokołem Maszkienice. Zielono - czarni przyjadą do Biadolin Szlacheckich jako wicelider rozgrywek.

Do składu "Biadolinian" na to spotkanie powracają pauzujący w ostatnim czasie: Patryk Curyło (zawieszenie za niesportowe zachowanie w trakcie meczu z Kłosem Łysa Góra) oraz Stanisław Pałka (czerwona kartka otrzymana również w spotkaniu z zespołem z Łysej Góry). Obaj zawodnicy będą do dyspozycji trenera Krzysztofa Pałki na niedzielny pojedynek.

Drużyna z Maszkienic w ostatniej kolejce grała u siebie z LKS Porębą Spytkowską. Po dobrym spotkaniu Sokół pokonał swoich rywali wysoko, bo aż 6:2. Na okazałą wygraną złożyły się wówczas bramki zdobywane przez: Mirosława Dzieńskiego, Macieja Bucha (2x), Adama Zawady (2 bramki z rzutów karnych), oraz grającego trenera Maszkienic, Jana Kargula, który pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania.

Ekipa naszego najbliższego przeciwnika z dorobkiem 12 punktów zajmuje pozycję wicelidera Brzeskiej Klasy A. Do prowadzącego Kłosa traci jednak tylko jedno oczko. W sezonie 2016/2017 Sokół zwyciężał 4-krotnie, z boiska schodził pokonany w spotkaniach z innymi drużynami z Gminy Dębno: Kłosem Łysa Góra oraz Victorią Porąbka Uszewska.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Sokoła Maszkienice w bieżących rozgrywkach jest Dawid Curyło, który zanotował 6 ligowych trafień. Defensorzy z Biadolin swoją uwagę zwrócić powinni jednak szczególnie na niezwykle doświadczonego, trzymającego ofensywę Sokoła, Macieja Bucha a także ubiegłorocznego króla strzelców Klasy A, Mirosława Dzieńskiego.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Startem a ekipą zielono - czarnych miało miejsce 22 maja 2016 roku. W ramach 23 kolejki Brzeskiej Klasy A sezonu 2015/2016 Sokół pewnie pokonał w Maszkienicach zespół z Biadolin Szlacheckich 3:0 po trafieniach Roberta Płachno i Macieja Bucha.

Najbliższy mecz zaplanowano na niedzielę, 25 września a jego rozpoczęcie na godzinę 16:00. Spotkanie odbędzie się na stadionie Startu w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność zawodników obowiązkowa, serdecznie zapraszamy na to spotkanie także wszystkich kibiców.