ZAPOWIEDŹ: Arcytrudny wyjazd do jaskini lwa.

W najbliższą niedzielę zespół Startu Biadoliny czeka jedna z najtrudniejszych delegacji w sezonie 2017/2018. W wyjazdowym spotkaniu zmierzymy się z jednym z głównych faworytów do mistrzostwa Brzeskiej Klasy A, Arkadią Olszyny.

Już w ubiegłych rozgrywkach zespół Arkadii mocno postraszył ówczesnego lidera i zwycięzce ligi, Sokoła Maszkienice, kończąc ostatecznie sezon na drugim miejscu. W niedawno rozpoczętym, zespół z Olszyn jest obok LKS Poręby Spytkowskiej głównym faworytem do bezpośredniego awansu do Tarnowskiej Ligi Okręgowej w sezonie 2018/2019.

Podopieczni Mieczysława Żaby w bieżącym sezonie rozegrali dwa spotkania - ubiegło weekendowy pojedynek z drugą drużyną Strażaka Mokrzyska został bowiem odwołany ze względu na nienadającą się do gry nawierzchnię boiska w Szczepanowie. W pierwszej i drugiej kolejce Brzeskiej Klasy A sezonu 2017/2018 Arkadia Olszyny odniosła pewne zwycięstwa, gromiąc Tymon Tymowa w Czchowie 9:1 a następnie ogrywając na własnym boisku Temidę Złota 2:1. Mimo jednego mniej, rozegranego pojedynku, Arkadia przewodzi ligowej tabeli.

Najlepszymi strzelcami drużyny naszego najbliższego przeciwnika są jednocześnie: Michał Waśko, Piotr Budyn, Patryk Waśko i Szymon Więcek, z których każdy 2-krotnie pokonywał bramkarzy drużyny przeciwnej.

Ostatni pojedynek pomiędzy Startem 77 Biadoliny Szlacheckie a Arkadią Olszyny miał miejsce stosunkowo niedawno, w ostatniej kolejce Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017 (26 kolejka ligowa, 17 czerwca 2017 roku). Po bardzo zaciętym meczu rozegranym na stadionie w Biadolinach, Arkadia ostatecznie zwyciężyła zespół prowadzony wówczas przez Krzysztofa Pałkę 3:2. Dla ekipy z Olszyn bramki zdobywali wówczas Michał Waśko, Mateusz Nowak (z rzutu karnego) i Daniel Waśko, dla Startu 77 honorowe trafienia zanotowali: Adrian Gurgul (z rzutu karnego) oraz Bartłomiej Bodzioch.

Najbliższe spotkanie podopiecznych Marka Przeklasy z jedenastką Arkadii Olszyny rozegrane zostanie w niedzielę, 27 sierpnia w ramach 4 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A sezonu 2017/2018. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 17:00 na stadionie w Olszynach. Zbiórka przedmeczowa dla graczy Startu 77 - o godz.15:45 przed budynkiem klubowym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich.

Źródło zdjęcia: www.sokolmaszkienice.com.pl