Na tapecie (Gran) derby Gminy Dębno !

Już w najbliższą sobotę rozegrany zostanie pierwszy na stadionie w Biadolinach Szlacheckich mecz o mistrzostwo Brzeskiej Klasy A w sezonie 2015/2016.

W ramach III kolejki ligowej, Start 77 zmierzy się na własnym boisku w derbach gminy Dębno z Victorią Porąbka Uszewska.

Nasz rywal zajmuje w ligowej tabeli 8 miejsce z dorobkiem 3 punktów. W pierwszej kolejce bieżącego sezonu Victoria przegrała na wyjeździe z Ivą Iwkowa 2:1, pierwsze punkty zdobyła natomiast wygrywając w ubiegłym tygodniu na własnym boisku z Kłosem Łysa Góra w takim samym stosunku bramkowym.

Start 77 plasuje się w tabeli na 5 miejscu, mając w swoim dorobku 4 punkty na które złożyły się: wyjazdowa wygrana z Kłosem Łysa Góra 3:2 a także ubiegłotygodniowy remis w Gwoźdzcu 1:1.

Do sobotniego meczu Victoria przystąpi najprawdopodobniej w najmocniejszym składzie, w drużynie Startu zabraknie natomiast Pawła Bernadego (wyjazd za granicę), Grzegorza Urbańskiego (kontuzja) oraz Bartłomieja Bodziocha (kontuzja).

Ostatnie spotkanie pomiędzy obiema ekipami miało miejsce w ubiegłym sezonie kiedy to w ramach rozgrywek o Puchar Polski Start uległ Victorii na własnym boisku 0:1. Ostatni mecz ligowy pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami odbył się 27 kwietnia 2014 roku, kiedy to w ramach rozgrywek A Klasy sezonu 2013/2014 Start 77 pokonał Victorię Porąbka Uszewska 4:2.

Dodatkowego "smaczku" spotkaniu w Biadolinach dodaje obecność w składzie ekipy gospodarzy dwóch byłych graczy Victorii Porąbka Uszewska, Adriana Gurgula oraz Bartłomieja Bodziocha. Pierwszy wystąpi z pewnością od pierwszych minut, drugi z powodu poważnej kontuzji kolana najprawdopodobniej będzie zmuszony oglądać mecz z trybun (nad czym niezmiernie ubolewa).

Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na wielkie GranDerbi Brzeskiej T-Mobile A Klasy !