Odmłodzony Start wypunktowany w derbach.

Borykający się z poważnymi problemami kadrowymi Start Biadoliny uległ w zaległym spotkaniu 6 kolejki Klasy A, Victorii Porąbka Uszewska 0:5.

W wyjściowym składzie Biadolinian zobaczyliśmy między innymi: Mateusza Cherjana, Dariusza Sachę, Dawida Kłuska czy też Filipa Pasulę. Zestawienie młodzieżowców uzupełnili regularnie występujący w 1.drużynie od jakiegoś czasu Jarosław Dąbroś i Grzegorz Chmioła. W sobotnim spotkaniu trener Pałka skorzystać nie mógł zaś z: Mateusza Banasia, Jakuba Wojtasa, Tomasza Matury, Pawła Przeklasy, Patryka Curyło oraz Arkadiusza Florczaka. Na ławce rezerwowych znalazł się zaś kontuzjowany Maciej Kozioł oraz kolejni juniorzy: Damian Cherjan oraz Sylwester Kłusek.

Spotkanie odbywało się w bardzo niekorzystnych warunkach. Intensywnie padający deszcz ze śniegiem oraz niska temperatura nie ułatwiały życia obu jedenastkom.

Pierwsza połowa nie zapowiadała ostatecznego rezultatu. Dzielnie grający Biadolinianie na przerwę schodzili bowiem przy wyniku bezbramkowym.

Grzegorz Chmioła po raz pierwszy skapitulował około 55 minuty meczu. Dośrodkowanie z rzutu wolnego P.Łazarza z bliskiej odległości do siatki wpakował Toboła. Kilka minut później prowadzenie Victorii podwyższył D.Łazarz, po którego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od próbującego interweniować Adriana Gurgula.

Nadzieję przyjezdnych na chociażby jeden punkt rozwiał na pół godziny przed końcem meczu P.Łazarz, perfekcyjnie wykańczając sytuację sam na sam z Chmiołą.

Na 4:0 podwyższył wprowadzony chwilę wcześniej Kubala, z 11 metra mocnym strzałem pakując piłkę pod poprzeczkę bramki zespołu z Biadolin Szlacheckich.

Wynik ustalony został w ostatniej akcji meczu. Fenomenalny strzał D.Łazarza wylądował w okienku bramki Grzegorza Chmioły. Był to jednocześnie ostatni akt sobotniego starcia - sędzia po trafieniu pomocnika Victorii Porąbka Uszewska gwizdnął po raz ostatni.

Zaległa, VI kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
12.11.2016r., godz.13:30, Stadion Victorii w Porąbce Uszewskiej

Victoria Porąbka Uszewska 5:0 Start 77 Biadoliny Szlacheckie

START 77: Skład: Chmioła - M.Cherjan (S.Kłusek 74'), Kusion, Gurgul, S.Pałka (C) - D.Kłusek (D.Cherjan 64'), K.Pałka, S.Wojtas, Pasula, Sacha - Dąbroś.

START 77: Kartki: Dąbroś (1x żółta kartka).

START 77: Niewykorzystane zmiany: Kozioł.

Victoria Porąbka Uszewska: Skład: Rataj - W.Zych, Toboła, A.Łazarz - G.Zych (T.Bodura 72'), D.Łazarz, P.Łazarz, P.Pałucki, J.Pałucki - Leś (Kraj 55'), P.Bodura (Kubala 55').

Victoria Porąbka Uszewska: Kartki: W.Zych (1x żółta).

Victoria Porąbka Uszewska: Niewykorzystane zmiany: Wnętrzak.