Pierwsza wygrana w przedsezonowych sparingach.

W rozegranym w niedzielne popołudnie spotkaniu sparingowym, Start 77 Biadoliny Szlacheckie pokonał na własnym boisku Naprzód Sobolów.

Drużyna gości od kilku lat występuje na poziomie Tarnowskiej Ligi Okręgowej, zajmując na koniec ubiegłego sezonu (tj. 2015/2016) 9 miejsce w ligowej tabeli, co też automatycznie czyniło ich zdecydowanym faworytem niedzielnego starcia.

Do spotkania z zespołem z Sobolowa drużyna Startu 77 przystąpiła nie tyle bardzo mocno osłabiona, co wręcz jedenastką złożoną głównie z zawodników z ekipy juniorów starszych, bądź graczy, którzy wiek juniora ukończyli właśnie w minionych rozgrywkach. W wyjściowej jedenastce Biadolinian znaleźli się bowiem: Dawid Kłusek, Sylwester Kłusek, Filip Pasula, Jarosław Dąbroś oraz Damian Cherjan. W trakcie meczu w wyniku zmian taktycznych na boisku pojawił się także Mateusz Cherjan oraz Dariusz Sacha. Skład gospodarzy "uzupełnili" gracze 1.drużyny tj.: Maciej Kozioł, Konrad Kusion, Stanisław Pałka, Adrian Gurgul, Tomasz Matura, oraz Paweł Przeklasa. Jako lewoskrzydłowego, po 3 - letniej nieobecności w drużynie, zobaczyliśmy Patryka Curyło.

Nieobecny na meczu (z powodu urlopu) był grający trener Startu Biadoliny Szlacheckie, Krzysztof Pałka.

Mimo sporych braków kadrowych, Biadolinianie rozegrali dobre, pozytywne spotkanie, pokonując swojego przeciwnika 3:2, po bramkach Adriana Gurgula, Jarosława Dąbrosia, oraz Patryka Curyło. Na tle występującego w lidze okręgowej Sobolowa, Start 77 zaprezentował się co najmniej poprawnie.

Był to prawdopodobnie ostatni mecz towarzyski naszej drużyny przed rozpoczęciem nowego sezonu ligowego. W przyszły weekend zespół z Biadolin uda się do Szczurowej by zagrać w 1.rundzie Okręgowego Pucharu Polski z tamtejszym Orlikiem.

Spotkanie sparingowe
24.07.2016r., godz.14:00, Stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 3:2 Naprzód Sobolów

START 77: Skład: M.Kozioł - D.Kłusek, K.Kusion, S.Pałka, D.Cherjan - S.Kłusek, T.Matura, A.Gurgul, F.Pasula, P.Curyło - J.Dąbroś.
START 77: Grali także: P.Przeklasa, M.Cherjan, D.Sacha.

START 77: Strzelcy bramek:
1:0 Adrian Gurgul (45')
2:1 J.Dąbroś (58')