Runda 10 - do Biadolin przyjeżdzają 'żółto - niebiescy'.

Iva Iwkowa będzie kolejnym przeciwnikiem Startu Biadolin Szlacheckich. Spotkanie rozegrane zostanie w ramach X kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A.

Niedzielne spotkanie będzie drugim z rzędu, rozgrywanym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich. W ubiegłym tygodniu, Start 77 podzielił się bowiem punktami z Jednością Paleśnica, remisując 3:3.

Zespół naszego najbliższego rywala zdecydowanie "nie leży" drużynie z Biadolin. Świadczą o tym chociażby dwie porażki, których zielono-czarno-biali doznali podczas ubiegłorocznych rozgrywek ligowych. Na jesień Iva wygrała w Biadolinach Szlacheckich 3:2 a na wiosnę 2016 roku zainkasowała trzy punkty na własnym boisku ogrywając nasz zespół 3:1.

Czas jednak na krótką analizę gry Ivy w bieżących rozgrywkach. Drużyna z Iwkowej nadspodziewanie kiepsko spisuje się bowiem w sezonie 2016/2017. Z dziesięcioma wywalczonymi punktami zespół naszego najbliższego przeciwnika plasuje się w tabeli na 12 miejscu. Na wspomniany powyżej dorobek złożyły się trzy wygrane oraz jeden remis. Pięciokrotnie Iwkowanie schodzi z murawy pokonani. Nadmienić jednak należy, że drużyny Ivy i Startu 77 (który zajmuje w lidze szóste miejsce) dzielą w tabeli jedynie 3 punkty. Ta drobna różnica jednoznacznie pokazuje jak wyrównanym poziomem charakteryzuje się Brzeska Klasa A w sezonie 16/17.

W ostatniej kolejce Iva Iwkowa podejmowała na własnym boisku LKS Porębę Spytkowską. Już przed meczem faworytem spotkania mogła wydawać się drużyna gości, jednak tak wysokiej porażki gospodarzy nie spodziewali się chyba nawet najwięksi pesymiści. Ekipa wicelidera Brzeskiej Klasy A rozniosła bowiem Ivę aż 6:0. Wliczając poprzedni mecz, w którym przeciwnikiem Iwkowej był Sokół Maszkienice, była to druga porażka żółto-niebieskich z rzędu.

Ciężko jednoznacznie określić tytuł "najskuteczniejszego gracza" Ivy Iwkowa w bieżących rozgrywkach ligowych. Po 3 bramki dla tego zespołu (nie wliczając w to zawodów pucharowych) w sezonie 2016/2017 zdobywali bowiem Dariusz Nowak, Andrzej Pachut oraz Krzysztof Dzięgiel.

Jak zostało wspomniane na początku meczowej zapowiedzi, w ostatnim pojedynku pomiędzy Startem Biadoliny a Ivą Iwkowa lepsi okazali się Ci drudzy, którzy 4 czerwca w ramach 26 kolejki ligowej sezonu 2015/2016 zwyciężyli Biadolinian 3:1. Honorowe trafienie dla naszej drużyny zanotował wówczas Jakub Wojtas trafiając do bramki żółto-niebieskich w 88 minucie spotkania.

Pierwszy gwizdek sędziego w nadchodzącym meczu już w najbliższą niedzielę, 16 października o godzinie 15:00. Spotkanie odbędzie się na stadionie Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność zawodników obowiązkowa, serdecznie zapraszamy także wszystkich kibiców ! Emocji z pewnością nie zabraknie.

Autor zdjęcia: Piotr Kołodziej