Start lepszy od Korony Niedzieliska w meczu walki.

Udanie pod względem ligowym, rozpoczęli rok 2017 zawodnicy klubu z Biadolin Szlacheckich. Po bardzo ciekawym i obfitującym w walkę i zaangażowanie meczu Start 77 pokonał Koronę Niedzieliska 2:1.

W sobotnie popołudnie w drużynie gospodarzy oficjalnie zadebiutowali Rafał Gadziała, Grzegorz Kuziel, Michał Zych a także sprowadzony w trybie "last minute" z Rylovii Rylowa, Rafał Handzlik. W zespole z Biadolin w pierwszej jedenastce wystąpił też powracający z wypożyczenia do Pogoni Biadoliny Radłowskie, Jakub Bednarek.

Trener Krzysztof Pałka nie mógł jednak skorzystać z wszystkich zawodników: z kontuzją kolana nadal zmaga się Stanisław Pałka, Tomasz Matura pozostaje zaś nadal niedostępny z powodu pracy za granicami naszego kraju.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w 8 minucie spotkania objęli prowadzenie za sprawą Jakuba Hebdy. Piłka mocno przypadkowo trafiła do środkowego pomocnika zespołu gości, który technicznym strzałem pod poprzeczkę, pokonał debiutującego w bramce gospodarzy, Rafała Handzlika.

Po otwierającym wynik meczu trafieniu, nie oglądaliśmy zbyt wielu sytuacji pod obiema bramkami. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska - wiele było walki, poświęcenia, w szeregi drużyn wdarła się także niedokładność.

W 32 minucie pierwszej połowy meczu żółtą kartką za brzydki faul na graczu Korony ukarany został Rafał Gadziała. Pięć minut później z powodu kontuzji plac gry zmuszony był opuścić były zawodnik m.in. Sokoła Borzęcin Górny czy Bocheńskiego KS a obecnie reprezentujący barwy Korony Niedzieliska, Marcin Gawłowicz.

Biadolinianie stan meczu wyrównali w najlepszym a jednocześnie ostatnim w pierwszych 45 minutach meczu możliwym momencie. W doliczonym czasie pierwszej części gry do siatki Korony Niedzieliska trafił Krzysztof Pałka. Grający trener Startu Biadoliny wykorzystał błąd golkipera zespołu gości i strzałem lewą nogą umieścił piłkę w bramce po jego niedokładnym piąstkowaniu.

Do przerwy na stadionie w Biadolinach Szlacheckich mieliśmy więc wynik remisowy - 1:1.

Zawodnicy Krzysztofa Pałki z przytupem rozpoczęli drugą część gry - w 55 minucie meczu Start objął prowadzenie. Autorem debiutanckiej bramki został bowiem Rafał Gadziała. Nowy gracz zespołu z Biadolin wykorzystał prostopadłe podanie Jakuba Wojtasa i strzałem lewą nogą z woleja umieścił piłkę w siatce.

Około pięć minut później żółtą kartką za faul na graczu ekipy gości ukarany został Konrad Kusion - dla grającego na pozycji stopera zawodnika Startu była to czwarta żółta kartka w sezonie, wobec czego nie zobaczymy go w najbliższym ligowym pojedynku, kiedy to na stadionie w Sufczynie zagramy z Kłosem Łysa Góra.

W ostatnich minutach sobotniego starcia, gospodarze nieco się cofnęli. Konsekwencją tego były dwie sytuacji przyjezdnych, z których na szczęście żadna nie zakończyła się wyrównującą bramką.

W 81 minucie spotkania za ostre dyskusje z arbitrem głównym żółtą kartką ukarany został gracz Korony Niedzieliska, Jakub Hebda.

Ostatecznie po meczu pełnym walki i emocji Start 77 Biadoliny Szlacheckie pokonał Koronę Niedzieliska 2:1 po trafieniach Krzysztofa Pałki i Rafała Gadziały. Dzięki sobotniemu zwycięstwu drużyna zielono-czarno-białych z dorobkiem 23 punktów awansowała na 5 miejsce w tabeli Brzeskiej Klasy A.

__________________________________________________________________________________________
P.S
. W serwisie 'Łączy nas piłka' (www.laczynaspilka.pl) w danych meczowych z wyżej opisywanego spotkania wkradł się błąd - jako strzelec drugiej bramki dla Biadolinian widnieje nazwisko Sebastiana Wojtasa a nie pierwotnego strzelca, Rafała Gadziały.

XV kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
01.04.2017r., godz.16:00, Stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 2:1 Korona Niedzieliska

START 77: Skład: R.Handzlik - J.Bednarek (G.Kuziel 61'), K.Kusion, K.Pałka, M.Kozioł, M.Żurek (S.Kłusek 79') - S.Wojtas, A.Gurgul, B.Bodzioch - R.Gadziała (M.Zych 90'+2), J.Wojtas (C).

START 77: Niewykorzystane zmiany: G.Chmioła, F.Pasula, A.Florczak, J.Dąbroś.

START 77: Kary: Gadziała (32', żółta kartka), Kusion (60', żółta kartka).

Korona Niedzieliska: Skład: Szczupak - Gawłowicz (Wojnicki 37'), Kruk, Hebda, Lipchardt (Korbecki 57'), M.Mazur (Piątek 46'), Rysak, Stachowicz, Stolarczyk, Wilk, Wróbel.

Korona Niedzieliska: Niewykorzystane zmiany: Jaszczyński, Madej, A.Mazur, Migdał.

Korona Niedzieliska: Kary: Hebda (81', żółta kartka).