Stracone dwa punkty w Gwoźdzcu...

Słowo "stracone" nie jest tu niestety żadną przesadą. Po dobrym spotkaniu Start 77 Biadoliny Szlacheckie zaledwie zremisował na wyjeździe z Pogórzem Gwoździec 1:1.

Do spotkania z Pogórzem goście przystąpili mocno osłabieni. Brakowało bowiem Stanisława Pałki, Grzegorza Urbańskiego (z konieczności na pozycji stopera zagrał nominalny bramkarz Startu, Konrad Kusion), Arkadiusza Gurgula, Amadeusza Gurgula, Bartłomieja Bodziocha oraz Pawła Bernadego.

Od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego na boisku dominowali goście raz po raz znajdując się pod bramką drużyny gospodarzy. Swojego dnia nie miał niestety snajper ekipy z Biadolin, Adrian Gurgul, który w pierwszej połowie trafił w słupek, jedno z jego uderzeń z linii bramkowej wybił obrońca Pogórza, nie wykorzystał także rzutu karnego podyktowanego z resztą po faulu na nim samym.

Pogórze w ciągu całego meczu oddało jeden groźny strzał, który zamieniony został na bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do siatki Grzegorza Chmioły skierował Dawid Macheta.

Minutę później drużyna gości wyrównała. Po składnej akcji całego zespołu i dośrodkowaniu Stanisława Gibały z prawej strony boiska bramkę wyrównującą po uderzeniu głową zdobył Paweł Przeklasa.

W drugiej połowie obraz meczu ani trochę się nie zmienił. Pogórze cofnięte całą jedenastką przed własne pole karne ograniczało się jedynie do nielicznych prób kontrataków. Kolejne sytuacje dla Startu 77 marnowali natomiast Adrian Gurgul, Jakub Wojtas czy Tomasz Matura.

Był to taki typ meczu, w którym w żaden możliwy sposób piłka nie chciała znaleźć drogi do siatki gospodarzy z Gwoźdzca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym (tj. 1:1) i śmiało można powiedzieć że są to 2 stracone przez Biadolinian punkty. Dodatkowym zmartwieniem trenera Pałki przed sobotnim meczem derbowym z Victorią Porąbka Uszewska są kontuzje. Po raz kolejny z powodu urazu boisko opuścić musiał Rafał Plewa, rozcięcia głowy w 1 połowie meczu doznał także Adrian Gurgul jednak dzięki szybciej pomocy medycznej Startu (z tego miejsca pozdrawiam Ewelinkę i Janusza :P), napastnik Startu dograł mecz do końca.

MECZ LIGOWY (2 KOLEJKA A KLASY 2015/2016) (23-08-2015r, Stadion w Gwoźdzcu, godz.16:00):
Pogórze Gwoździec 1:1 Start 77 Biadoliny Szlacheckie

& SKŁAD GOŚCI: Chmioła - Banaś(C), K.Pałka, Kusion, M.Kozioł - S.Gibała, Plewa (T.Matura 57'), S.Wojtas, Przeklasa (J.Wojtas 73') - Adrian Gurgul, Wołek.

& BRAMKI DLA GOŚCI: P. Przeklasa.

& KARTKI: M.Banaś, S. Gibała.