ZAPOWIEDŹ: Na koniec rundy jesiennej - 'Truskawka na torcie' !

Derby Gminy Dębno zakończą zmagania Startu 77 Biadoliny Szlacheckie w rundzie jesiennej rozgrywek Brzeskiej Klasy A w sezonie 2017/2018.

Kłos Łysa Góra będzie rywalem klubu z Biadolin w 13 kolejce ligowej. Od początku obecnego sezonu 1.drużynę Kłosa prowadzą wspólnie Mariusz Sacha i Piotr Matura.

W obecnym sezonie, ekipa z Łysej Góry radzi sobie różnie. Lepsze spotkania przeplatane są tymi słabszymi. Wystarczy tu choćby wspomnieć o trzech, wysokich porażkach z rzędu (0:6 z Arkadią Olszyny, 1:7 z Victorią Porąbka Uszewska oraz 1:6 z Tymonem Tymowa). W ostatniej kolejce Kłos sprawił jednak swoim kibicom miłą niespodziankę, pewnie pokonując w Szczepanowie, Strażak II Mokrzyska 3:0. Bramki dla zespołu czerwono - biało - zielonych strzelili w tamtym pojedynku Mytnik (dwukrotnie) oraz Damian Śliwa.

Kłos w tabeli ligowej Brzeskiej Klasy A zajmuje obecnie 12 miejsce z dorobkiem 14 punktów, na które złożyły się 4 wygrane oraz 2 zremisowane spotkania. Sześciokrotnie podopieczni Mariusza Sachy i Piotra Matury schodzili natomiast z boiska pokonani. Bilans bramkowy zdecydowanie nie przemawia na korzyść Łysogórzan - przy 17 zdobytych bramkach Kłos stracił ich aż 36 - to na równi z Pogórzem Gwoździec, najsłabszy wynik w lidze.

Najlepszym strzelcem Kłosa Łysa Góra w rozgrywkach ligowych sezonu 2017/2018 jest niezmiennie od kilku lat, Damian Śliwa - aktualnie ma on na swoich koncie 8 trafień.

Ostatni pojedynek pomiędzy Startem Biadoliny a Kłosem Łysa Góra miał miejsce podczas 16 kolejki rozgrywek Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017. W rozgrywanym na stadionie w Sufczynie pojedynku lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali naszą ekipą 3:1. Honorową bramkę dla Startu 77 zdobył wówczas Rafał Gadziała, dla wygranych trafiali zaś Damian Śliwa (dwukrotnie) i Mateusz Kutek.

W zaplanowanym na najbliższy weekend, kończącym rundę jesienną meczu, trener zespołu gości, Marek Przeklasa prawdopodobnie będzie mógł skorzystać z nieobecnych w ostatnim meczu: Mikołaja Gurgula, Konrada Kusiona, Adama Wołka i Filipa Pasuli. Pod znakiem zapytania stoi natomiast występ Adriana Gurgula, którego w piątkowe popołudnie czeka Komisja Dyscyplinarna w sprawie czerwonej kartki otrzymanej w pojedynku z Pogórzem Gwoździec. Pozostali gracze powinni być natomiast do dyspozycji trenera Startu 77.

Derbowe spotkanie 13 kolejki Brzeskiej Klasy A pomiędzy Kłosem Łysa Góra a Startem 77 Biadoliny Szlacheckie zaplanowano na sobotę, 28 października a jego rozpoczęcie - na godzinę 15:00. Mecz odbędzie się na stadionie Kłosa w Sufczynie. Zbiórka przedmeczowa dla graczy zespołu gości - 13:40 przed budynkiem klubowym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność zawodników 1.drużyny - OBOWIĄZKOWA, zapraszamy na ten pojedynek także wszystkich kibiców, emocje GWARANTOWANE!