ZAPOWIEDŹ: Start 77 zagra z wiceliderem.

W 12 kolejce Brzeskiej Klasy A sezonu 2017/2018 dojdzie do przysłowiowego meczu "na szczycie". Trzeci w tabeli Start Biadoliny Szlacheckie podejmie na własnym boisku Koronę Niedzieliska - piastującą fotel wicelidera.

Ekipa zielono-czarno-białych do pojedynku z Niedzieliskami przystąpi bardzo poważnie osłabiona kadrowo. Trener Marek Przeklasa nie będzie mógł w tym meczu skorzystać z Konrada Kusiona (pauzującego za czwartą, żółtą kartkę), Adriana Gurgula (pauzującego za czerwoną kartkę przeciwko Koronie Niedzieliska), Adama Wołka (pauzującego za czwartą, żółtą kartkę), Filipa Pasuli (sprawy służbowe), oraz Mikołaja Gurgula (sprawy prywatne). Do kadry Biadolinian powrócić powinien natomiast nieobecny przed tygodniem Stanisław Pałka.

Drużyna z Niedzielisk ma jednak jedno spotkanie rozegrane mniej (zaległy mecz drugiej kolejki z LKS-em Uszew odbędzie się 4 listopada). W 10 zakończonych pojedynkach Korona zdobyła 19 punktów, na które złożyło się 6 wygranych i jedno zremisowane spotkanie. Trzykrotnie zespół ten schodził natomiast z boiska pokonany.

Zespół naszego najbliższego rywala jest jednym z najskuteczniejszych w rozgrywkach. Pod tym względem ustępuje tylko liderującej Arkadii Olszyny - Korona w 10 meczach tego sezonu zdobyła aż 31 bramek, tracąc przy tym 19.

W ostatnim pojedynku pomiędzy zespołami Startu i Korony lepsi okazali się Ci pierwsi, którzy 1 kwietnia bieżącego roku w ramach 15 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017 pokonali swoich przeciwników 2:1 po bramkach Krzysztofa Pałki i Rafała Gadziały (obecnie pierwszy reprezentuje barwy Victorii Porąbka Uszewska, drugi - zawiesił karierę). Trafieniem dla gości z Niedzielisk popisał się natomiast Jakub Hebda.

Najbliższe spotkanie Startu 77 Biadoliny Szlacheckie z Koroną Niedzieliska, będące jednocześnie najciekawiej zapowiadającym się meczem 12 kolejki, odbędzie się w sobotę, 21 października na stadionie Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 15:00. Zbiórka przedmeczowa dla graczy ekipy gospodarzy - godz.14:00 w budynku klubowym.

Obecność zawodników 1.drużyny OBOWIĄZKOWA, zapraszamy na tej pojedynek także wszystkich kibiców!