Autor:

bryku. aka gB.#

Utworzono:

05.06.2017

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie spotkanie 24 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A, w którym zmierzyły się jedenastki Startu 77 Biadoliny Szlacheckie i Pogórza Gwoździec.

Do składu zespołu gospodarzy powrócili na ten mecz Tomasz Matura i Sebastian Wojtas. Nieobecni z różnych powodów byli zaś: Stanisław Pałka (przymusowa pauza za nadmiar żółtych kartek), Jakub Wojtas (kontuzja), Rafał Gadziała (kontuzja), Rafał Handzlik oraz Michał Zych.

Pojedynek zdecydowanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy w 8 minucie meczu za sprawą Krzysztofa Sadego objęli prowadzenie. Pomocnik Pogórza huknął z dystansu i wpakował piłkę do siatki nie dając szans na skuteczną interwencję Grzegorzowi Chmiole.

W 20 minucie meczu doszło to mocno niezrozumiałej sytuacji. Zastawiający piłkę Konrad Kusion był ewidentnie faulowany przez napastnika przyjezdnych, Przemysława Franczyka, innego zdania był jednak arbiter główny, który puścił grę. Z zamieszania skrzętnie skorzystał Franczyk, który mocnym strzałem w długi róg bramki podwyższył prowadzenie Pogórza Gwoździec.

Biadolinianie odpowiedzieli kwadrans później. Rzut wolny wykonywany przez Jakuba Bednarka wybronił golkiper zespołu gości, jednak wobec dobitki Tomasza Matury był już bezradny. Kontaktowa bramka dla Startu 77 stała się faktem.

W pozostałych minutach pierwszej części gry, obie ekipy stworzyły sobie jeszcze kilka dobrych szans na zdobycie kolejnych trafień, jednak dobrymi interwencjami popisywali się bramkarze rywalizujących drużyn. Do przerwy Start Biadoliny przegrywał z Pogórzem Gwoździec 1:2.

Podopieczni Krzysztofa Pałki nie wyciągnęli wniosków ze słabo rozpoczętej pierwszej połowy meczu i już 10 minut po ponownym rozpoczęciu gry ponownie przegrywali dwoma bramkami. Rzut rożny kiepsko wykonał pomocnik niebiesko-białych, jednak kiks we własnym polu karnym Macieja Kozioła, spowodował, iż "oko w oko" z Chmiołą stanął Przemysław Gajda. Gracz zespołu przyjezdnych nie zmarnował okazji i podwyższył prowadzenie Pogórza Gwoździec.

Od tego momentu gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Starania podopiecznych trenera Pałki przyniosły zamierzony efekt. Najpierw w 76 minucie meczu rzut karny podyktowany za faul na Tomaszu Maturze pewnie wykorzystał Krzysztof Pałka, a 180 sekund później skuteczną główką na (jak się później okazało) wagę remisu popisał się Adrian Gurgul. W tej ostatniej sytuacji asystował Sebastian Wojtas.

W ostatnich dziesięciu minutach sobotniego pojedynku Start Biadoliny stworzył jeszcze sobie 2-3 wręcz 100% okazje, których nie wykorzystali jednak Konrad Kusion i Adrian Gurgul. Ostatecznie Start 77 podzielił się punktami z Pogórzem Gwoździec remisując 3:3.

Wobec darmowych 3 punktów, jakie za walkower z Błękitnymi Przyborów otrzymał zespół z Porąbki Uszewskiej, ekipa Victorii o jedno oczko przeskakuje nas w tabeli. Ważne zwycięstwo odniosła także Iva Iwkowa, który dzięki pokonaniu w Paleśnicy miejscowej Jedności 3:2 wyprzedziła LKS Uszew i doskoczyła do nas na odległość 1 punktu.

W sezonie ligowym 2016/2017 z rozgrywek Brzeskiej Klasy A spadną najprawdopodobniej 3 drużyny. Start Biadoliny czeka więc ciężka walka o ligowy byt aż do ostatniej kolejki. Miejmy nadzieję, iż utrzymanie podopiecznym Krzysztofa Pałki uda się zapewnić już w najbliższą niedzielę, kiedy udamy się do Czchowa by w przedostatnim pojedynku ligowym zagrać z Tymonem Tymowa. To spotkanie rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 18:00.

XXIV kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
03.06.2017r., godz.18:00, Stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 3:3 Pogórze Gwoździec

START 77: Skład: G.Chmioła - J.Bednarek, K.Pałka, K.Kusion, M.Kozioł - G.Kuziel (A.Florczak 46'), T.Matura (C) (M.Żurek 79'), S.Wojtas, A.Wołek - B.Bodzioch (M.Banaś 63'), A.Gurgul.

START 77: Niewykorzystane zmiany: J.Dąbroś, F.Pasula.

START 77: Kary: K.Kusion, K.Pałka (żółte kartki).

Pogórze Gwoździec: Skład: K.Mazgaj - M.Brzęk, P.Brzęk, D.Dudek, P.Franczyk (J.Jurczyk 46'), P.Gajda (Jacek Tokarczyk 56'), M.Kural (B.Dudowicz 57'), K.Macheta (C) (Jakub Tokarczyk 20'), S.Mazgaj, P.Rzepa, K.Sady.

Pogórze Gwoździec: Niewykorzystane zmiany: brak.

Pogórze Gwoździec: Kary: M.Kural, P.Franczyk (żółte kartki).