II KOLEJKA KLASY A: Korona vs Start 77.

W najbliższy weekend, 20 - 21 sierpnia, rozegrana zostanie druga kolejka Brzeskiej Klasy A w sezonie 2016/2017. Start Biadoliny uda się w niej do Niedzielisk na mecz z miejscową Koroną.

W pierwszej kolejce tegorocznych rozgrywek gospodarze najbliższego spotkania, na inaugurację nowego sezonu rozegrali mecz wyjazdowy z LKS Porębą Spytkowską. Po niezwykle emocjonującym spotkaniu ekipa naszego najbliższego rywala, podzieliła się punktami z faworyzowaną Porębą, remisując 3:3. Zdobywcami bramek dla Korony w tym meczu byli kolejno: Marcin Gawłowicz (dwa skutecznie wykonane rzuty karne) oraz Józef Stachowicz. Podział punktów w meczu I kolejki plasuje więc zespół z Niedzielisk na 6 miejscu w tabeli, "ex aequo" z ich ostatnim przeciwnikiem.

Drużyna z Biadolin Szlacheckich udanie zainaugurowała nowy sezon, pokonując na własnym boisku Błękitnych Przyborów 2:1 po bramkach Jakuba Wojtasa oraz samobójczym trafieniu Jakuba Wody. Premierowa w sezonie 2016/2017 wygrana, daje obecnie Biadolinianom 5 miejsce w ligowej tabeli.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Koroną Niedzieliska a Startem Biadoliny Szlacheckie miało miejsce 7 maja bieżącego roku. Wtedy to w ramach 21 kolejki Brzeskiej Klasy A sezonu 2015/2016 drużyna Startu 77 pokonała ekipę z Niedzielisk 3:1 po bramkach Mateusza Banasia, Jakuba Wojtasa oraz Tomasza Matury.

Najbliższy mecz rozegrany zostanie na stadionie w Niedzieliskach - terenie, z którego z pewnością trudno wywieźć komplet punktów o czym kilkakrotnie przekonały się w ubiegłym sezonie wyżej notowane od Korony zespoły z Brzeskiej Klasy A. Nie mniej jednak, Biadolinianie z pewnością udadzą się do Niedzielisk, by powalczyć o pełną pulę i przywieźć 3 istotne dla dalszego układu tabeli punkty.

Spotkanie pomiędzy Koroną Niedzieliska a Startem 77 Biadoliny Szlacheckie zaplanowano na niedzielę, 21 sierpnia a jego rozpoczęcie na godzinę 17:00. Zbiórka przedmeczowa - o godzinie 15:30 przed budynkiem klubowym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność zawodników obowiązkowa ! Zapraszamy na to spotkanie także wszystkich kibiców.

Autor zdjęcia: P. Matura.