LKS Uszew kolejnym przeciwnikiem.

Ubiegłoroczny spadkowicz Tarnowskiej Ligi Okręgowej, drużyna LKS Uszew będzie najbliższym rywalem Biadolińskiego Startu.

Zespół z Uszwi kiepsko rozpoczął sezon 2016/2017 - w dotychczasowych, czterech rozegranych spotkaniach zdobył on bowiem jedno oczko. Punkt ten zdobyty został w inaugurującym rozgrywki spotkaniu z beniaminkiem Brzeskiej Klasy A, Jednością Paleśnica (wynik końcowy: 1:1). W pozostałych meczach Uszew uległa kolejno Victorii Porąbka Uszewska 1:3, Sokołowi Maszkienice 1:5 i w ostatniej kolejce LKS Porębie Spytkowskiej 3:4. Zespół naszego najbliższego przeciwnika ze wspomnianym wcześniej 1 punktem zajmuje na tę chwilę ostatnie, 14 miejsce w tabeli.

Najskuteczniejszym zawodnikiem LKS-u z Uszwi jest Piotr Pabian, który w bieżących rozgrywkach 4-krotnie zdołał wpisać się na listę strzelców.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Startem Biadoliny Szlacheckie a LKS Uszew miało miejsce 13 kwietnia 2013 roku. W ramach rozgrywek Brzeskiej Klasy A sezonu 2012/2013 Biadolinianie ulegli wprawdzie na własnym boisku zespołowi z Uszwi 3:4, jednak wynik ten został w czasie późniejszym zweryfikowany jako walkower na korzyść Startu - w drużynie gości wystąpił bowiem zawodnik nie uprawniony do gry.

W kadrze ekipy z Biadolin Szlacheckich zabraknie Stanisława Pałki, który w dalszym ciągu "pauzuje" za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Kłosem Łysa Góra.

Najbliższy mecz pomiędzy wyżej wymienionymi rywalami zaplanowano na niedzielę, 11 września na stadionie Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich. Rozpoczęcie spotkania - o godzinie 14:30, zbiórka przedmeczowa 60 minut wcześniej.

Obecność zawodników obowiązkowa, zapraszamy także wszystkich kibiców !

Autor zdjęcia: P.Kołodziej.