Uszew wraca z Biadolin z trzema punktami.

Start 77 Biadoliny Szlacheckie uległ drużynie LKS-u Uszew w niedzielnym spotkaniu piątej kolejki Brzeskiej Klasy A. Przyjezdni zwyciężyli 2:1.

Do składu naszego zespołu powrócił Adam Wołek, który rozegrał w dniu wczorajszym pełne, 90 minut spotkania. Zabrakło natomiast Stanisława Pałki oraz Patryka Curyło.

Biadolinianie zanotowali tym samym drugą porażkę z rzędu (w ubiegłym tygodniu Start przegrał z Temidą Złota 0:1). Niedzielne spotkanie było w wykonaniu gospodarzy bardzo mizerne - wiele było niedokładności, szarpanej gry, zbyt mało natomiast klarownych sytuacji i najważniejsze, strzelonych bramek.

Honorowe trafienie dla drużyny z Biadolin Szlacheckich uzyskał Adrian Gurgul, który pewnie wykończył rzut karny podyktowany za zagranie ręką jednego z obrońców LKS-u Uszew.

Wczorajsza porażka sprawia, iż Start traci pozycję lidera Brzeskiej Klasy A i spada w ligowej tabeli na 5 miejsce. Pozycją lidera przynajmniej do przyszłego weekendu może natomiast poszczycić się Kłos Łysa Góra, który w sobotę zremisował w Gwoźdzcu z miejscowym Pogórzem 2:2.

W następnej kolejce Start Biadoliny mierzyć się miał w derbach Gminy Dębno z Victorią Porąbka Uszewska, jednak na prośbę zespołu z Porąbki, spotkanie to przełożone zostało na 12 listopada 2016 roku. Najbliższym meczem, który rozegra nasza drużyna, będzie kolejny, derbowy pojedynek - w Biadolinach Szlacheckich Start 77 podejmie Sokoła Maszkienice.

V kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
11.09.2016r., godz.14:30, Stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 1:2 LKS Uszew

START 77: Skład: G.Chmioła - M.Banaś, K.Kusion, K.Pałka, A.Florczak (P.Przeklasa 65') - A.Gurgul, T.Matura, M.Kozioł (M.Szczecina 46'), S.Wojtas, A.Wołek - J.Wojtas.

START 77: Niewykorzystane zmiany: D.Sacha.

Strzelcy bramek:
0:1 LKS Uszew (23')
0:2 LKS Uszew (59')
1:2 Adrian Gurgul (88', rz.karny)