Podział punktów po ciężkim meczu.

Wynikiem remisowym zakończyło się spotkanie 11 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A w którym spotkały się drużyny Pogórza Gwoździec i Startu Biadoliny Szlacheckie.

Pojedynek odbył się na 'delikatnie' mówiąc, murawie niezbyt nadającej się do rozegrania spotkania ligowego. Co by nie było, warunki były jednakowe dla obu jedenastek a pozytywną decyzję o tym, iż mecz się odbędzie podjęli ostatecznie sędziowie prowadzący niedzielne zawody.

Biadolinianie już po raz kolejny w tym sezonie, przystąpili do starcia z Pogórzem poważnie osłabieni brakiem: Mateusza Banasia, Tomasza Matury, Sebastiana Wojtasa oraz Pawła Przeklasy. Do składu powrócili natomiast nieobecni przed tygodniem Konrad Kusion, Stanisław Pałka i Adrian Gurgul.

Jako pierwsi bramkę zdobyli goście, którzy objęli prowadzenie za sprawą samobójczego trafienia jednego z zawodników Pogórza Gwoździec.

Autorami kolejnych dwóch goli byli również gracze zespołu gospodarzy - tym razem biało-niebiescy strzelali jednak do właściwej bramki, tej strzeżonej przez golkipera Startu Biadoliny, Grzegorza Chmiołę. Na listę strzelców wpisali się kolejno:

Ostatni cios już w 90 minucie spotkania zadali jednak przyjezdni a konkretnie grający trener ekipy z Biadolin Szlacheckich, Krzysztof Pałka, który perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego sprawił, że zespół Startu wywiózł z Gwoźdzca jeden, cenny punkt.

W pozostałych spotkaniach jedenastej rundy Klasy A, Sokół Maszkienice pokonał w Olszynach Arkadię 1:4 zostając tym samym nowym liderem rozgrywek, Victoria Porąbka Uszewska pewnie pokonała czerwoną latarnię ligi, Błękitnych Przyborów 6:0, Kłos Łysa Góra przegrał z beniaminkiem ze Złotej 3:6, pewne zwycięstwa po 3:0 nad Porębą Spytkowską i LKS Uszew odniosły zaś drużyny Tymona i Korony Niedzieliska. Iva Iwkowa podzieliła się zaś punktami z drugim z beniaminków, Jednością Paleśnica (wynik meczu: 2:2)

W przyszły weekend rozegrana zostanie przedostatnia w tej rundzie kolejka, oznaczona numerem 12. Do Biadolin Szlacheckich przyjedzie zespół Tymona Tymowa, który w ostatni weekend odprawił z kwitkiem byłego już lidera brzeskich rozgrywek, LKS Porębę Spytkowską wygrywając aż 3:0. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 30 października. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie 13:00.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to starcie !

XI kolejka Brzeskiej Klasy A sezonu 2016/2017
23.10.2016r., godz.13:00, Stadion Pogórza w Gwoźdzcu

Pogórze Gwoździec 2:2 Start 77 Biadoliny Szlacheckie

START 77: Skład: Chmioła - Kozioł, S.Pałka (C), Kusion, Florczak (Sacha 80') - Gurgul, Pasula, K.Pałka, Wołek - J.Wojtas, Dąbroś (Cherjan 78').

START 77: Kartki: Kusion, Gurgul, Kozioł (wszyscy 1x żółta kartka).

START 77: Niewykorzystane zmiany: brak.

Pogórze Gwoździec: Skład: K.Mazgaj - Rzepa, Kural, M.Brzęk, K.Macheta, Bieniek, P.Brzęk, S.Mazgaj (C), Krzysztof Sady, Tokarczyk, Konrad Sady.

Pogórze Gwoździec: Kartki: brak.

Pogórze Gwoździec: Niewykorzystane zmiany: Dudowicz, Wąs.

Strzelcy bramek:
0:1 Paweł RZEPA (br.samobójcza, 32')
1:1 Piotr Brzęk (32')
2:1 Kamil Macheta (70')
2:2 Krzysztof PAŁKA (90')