Ponownie derby... Jedziemy powalczyć z liderem !

Po ubiegłotygodniowej wygranej z Victorią Porąbka Uszewska przyszedł czas na kolejne w tej rundzie Derby Gminy Dębno.

Start z Biadolin Szlacheckich uda się bowiem do Maszkienic by zagrać ligowe spotkanie z aktualnym liderem Brzeskiej Klasy A - drużyną miejscowego Sokoła.

Jak już wcześniej zostało wspomniane, podopieczni Jana Kargula w bieżących rozgrywkach przewodzą ligowej tabeli z przewagą 3 oczek nad wiceliderem z Poręby Spytkowskiej. Na 44 zdobyte w sezonie 2016/2017 przez Sokoła punkty złożyło się 14 wygranych oraz 2 zremisowane spotkania. Trzykrotnie ekipa z Maszkienic schodziła zaś z boiska pokonana.

Najlepszym strzelcem zespołu prowadzonego przez Jana Kargula jest występujący na pozycji... środkowego obrońcy Dawid Curyło - zdobył on bowiem dla swojej drużyny 19 bramek w aktualnie trwającym sezonie ligowym.

Pamiętać należy jednak, iż Sokół Maszkienice to nie tylko wyżej wspomniany "Myrland". Sokół dokonał bowiem na wiosnę poważnego wzmocnienia - drużynę naszego najbliższego przeciwnika przed rozpoczęciem rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 zasilił bowiem Grzegorz Baran, były już gracz Okocimskiego KS Brzesko. Z pewnością swoją uwagę obrońcy Startu 77 zwrócić będą musieli także na dwójkę napastników Sokoła, Macieja Bucha i Mirosława Dzieńskiego, którzy w bieżącym sezonie zdobyli dla zielono-czarnych odpowiednio 13 oraz 10 bramek.

Jako ciekawostkę należy dodać fakt, iż barwy Sokoła Maszkienice od 2017 roku reprezentuje wypożyczony ze Startu Biadoliny boczny obrońca, Grzegorz Urbański.

W ostatnim spotkaniu, w którym zmierzyły się jedenastki z Maszkienic i Biadolin Szlacheckich lepsi okazali się Ci drudzy, zwyciężając na jesień 3:2 po trafieniach Krzysztofa Pałki, Adriana Gurgula oraz Tomasza Matury. Dla Sokoła trafiali zaś Adam Zawada oraz Patryk Tomczyk. Dwie asysty w tamtym meczu zanotował wówczas Jakub Wojtas.

Jeżeli chodzi o kwestie kadrowe w drużynie prowadzonej przez Krzysztofa Pałkę, do kadry ekipy z Biadolin Szlacheckich powróci nieobecny przed tygodniem Konrad Kusion oraz prawdopodobnie Tomasz Matura. Pod znakiem zapytania stoją natomiast występy Rafała Gadziały oraz Bartłomieja Bodziocha, którzy nabawili się urazów w ubiegłotygodniowym, derbowym starciu z Victorią Porąbka Uszewska. Pozostali zawodnicy powinni być zaś do dyspozycji trenera na niedzielny pojedynek z Sokołem Maszkienice.

Pojedynek Sokoła ze Startem 77 zaplanowano na najbliższą niedzielę, 7 maja. Spotkanie rozegrane zostanie na stadionie w Maszkienicach a pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 17:00. Zbiórka przedmeczowa dla graczy gości - godz. 15:40 przed budynkiem klubowym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich. Obecność OBOWIĄZKOWA !