SPARING: Przegrana z Victorią Bielcza na zamarzniętej nawierzchni.

Za nami pierwsze spotkanie kontrolne przed rozpoczęciem rundy wiosennej Brzeskiej Klasy A w sezonie 2016/2017. Poważnie wybrakowany kadrowo Start 77 Biadoliny okazał się minimalnie gorszy od Victorii Bielcza, przegrywając 0:1.

Spotkanie rozgrywane było w bardzo trudnych warunkach - zalegający na całej powierzchni boiska zmrożony śnieg a także miejscami lód, nie ułatwiały gry zawodnikom obu drużyn.

Biadolinianie wystąpili w tym pojedynku w zestawieniu złożonym praktycznie z zespołu juniorów starszych - jedynymi seniorami biegającymi w barwach Startu 77 w niedzielne popołudnie byli trener Krzysztof Pałka, Maciej Kozioł oraz powracający do drużyny po 1,5 - rocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją kolana, Bartłomiej Bodzioch.

W ekipie Startu w pierwszych 45 minutach gościnnie na prawej stronie obrony zagrał zawodnik zespołu juniorów, na co dzień reprezentujący barwy Victorii Bielcza. Po przerwie zastąpił go jednak Adrian Kłusek. Rolę arbitrów w meczu Startu 77 z Victorią pełnili: w pierwszej połowie Krzysztof Pałka (Start 77 Biadoliny Szlacheckie), natomiast w drugiej - Daniel Duda (Victoria Bielcza).

Mimo bardzo ciężkich warunków, utrudniających poruszanie się po boisku a tym bardziej dokładne rozgrywanie piłki, obie jedenastki stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych, z których tylko jedna zamieniona została na bramkę. W okolicach 67 minuty spotkania sparingowego dobre prostopadłe podanie z środkowej strefy boiska wykorzystał Karol Baran, umieszczając piłkę w siatce po uderzeniu w sytuacji 'sam na sam' z Grzegorzem Chmiołą, jednocześnie ustalając wynik tego starcia.

Z Victorią Bielcza, Biadolinianie będą mieli okazję zmierzyć się ponownie już w nadchodzący weekend - drugie spotkanie kontrolne rozegranie zostanie prawdopodobnie w sobotę, 18 lutego około godziny 14:00 lub 15:00. Informacja o dokładnym terminie sparingu zostanie podana w odpowiednim czasie na oficjalnej stronie klubowej oraz fanpage-u w serwisie facebook.com.

Spotkanie sparingowe, 12.02.2017r., godz.12:30, stadion Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich:

START 77 BIADOLINY SZLACHECKIE 0:1 Victoria Bielcza

BRAMKI:
0:1 Karol BARAN (67')

* Start 77: Skład: G.Chmioła (BR) - zawodnik przyjezdnych (A.Kłusek 46'), A.Florczak, M.Kozioł (K.Pałka 46'), D.Cherjan - M.Żurek, F.Pasula, B.Bodzioch, M.Cherjan - K.Chrobak, J.Dąbroś.

* Start 77: Rezerwowi: K.Pałka, A.Kłusek.

* Victoria Bielcza: Skład: T.Łabuda (BR) - K.Florczak, D.Duda, B.Prus, A.Ptasiński - A.Imiołek, W.Nalepa, K.Mieszkowski, Ł.Karasiewicz - K.Baran, S.Gibała.

* Victoria Bielcza: Rezerwowi: brak danych.