ZAPOWIEDŹ: Jedność Paleśnica na początek rozgrywek Klasy A.

Czas zostawić z tyłu turniej Okręgowego Pucharu Polski, który dla naszej drużyny był poniekąd przymusowym dodatkiem. W weekend ruszają bowiem rozgrywki ligowe Brzeskiej Klasy A.

Sezon 2017/2018 rozpoczniemy pojedynkiem na własnym boisku - Start Biadoliny podejmie ubiegłorocznego beniaminka rozgrywek, Jedność Paleśnica.

Podopieczni Roberta Kraja ze względu na swój specyficzny styl gry to bardzo niewygodny przeciwnik, o czym większość drużyn przekonała się w sezonie 2016/2017. W ubiegłych rozgrywkach Jedność zakończyła ligę na bardzo wysokim, 6 miejscu z dorobkiem 40 punktów. Na zdecydowaną większość tego dorobku złożyły się oczka wywalczone na własnym, najmniejszym w całej A Klasie boisku.

W ostatnim pojedynku pomiędzy Startem Biadoliny a Jednością padł wynik remisowy. W Paleśnicy wywalczyliśmy punkt (wynik 1:1) po przepięknym trafieniu byłego już zawodnika i trenera 1.drużyny Startu, Krzysztofa Pałki. W starciu tym rzut karny zmarnował także Adrian Gurgul.

Trener Przeklasa w pojedynku z Jednością nie będzie mógł skorzystać z usług Konrada Kusiona (kontuzja), Grzegorza Kuziela, Grzegorza Chmioły oraz Macieja Kozioła. Do składu powrócą natomiast nieobecni we wtorkowym meczu pucharowym, Adam Wołek oraz Adrian Gurgul.

Najbliższe, inaugurujące spotkanie 1 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A w sezonie 2017/2018 zaplanowano na sobotę, 12 sierpnia na godzinę 18:00 na stadionie Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich. Zbiórka przedmeczowa - godz.17:00.

Obecność zawodników OBOWIĄZKOWA !