ZAPOWIEDŹ: Mecz o 6 punktów - derby z Victorią.

Do arcyciekawego pojedynku dojdzie w sobotnie popołudnie na stadionie w Biadolinach Szlacheckich. Miejscowy Start podejmie bowiem Victorię Porąbka Uszewska.

Będzie to więc drugie dla Startu w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017, spotkanie derbowe (po wcześniejszej porażce z Kłosem Łysa Góra).

Ekipa z Biadolin do starcia z Victorią przystąpi osłabiona brakiem Konrada Kusiona, do składu powrócą natomiast nieobecni przed tygodniem Rafał Gadziała oraz Michał Zych. Pozostali gracze 1.drużyny powinni być także do dyspozycji trenera Pałki.

Kiepsko rundę wiosenną rozpoczęli gracze Victorii, którzy w 2017 roku nie zdobyli jeszcze chociażby punktu. Przyczyną tego były porażki kolejno z: LKS Uszew (2:3), Jednością Paleśnica (1:2), Sokołem Maszkienice (2:3) i Porębą Spytkowską (1:2). Warto jednak dodać, iż zawodnicy z Porąbki Uszewskiej do rozegrania mają jeszcze zaległe starcie z Temidą Złota (3 maja 2017 r.) a także punkty z walkoweru za pojedynek z wycofanymi z rozgrywek Błękitnymi Przyborów.

Aktualnie, drużyna prowadzona przez Przemysława Łazarza plasuje się na 11 miejscu w tabeli, tuż za ekipą Startu Biadolin Szlacheckich. Victoria w 17 rozegranych meczach zdobyła 22 punkty. Złożyło się na to 6 wygranych oraz 4 zremisowane spotkania. Siedmiokrotnie zawodnicy Victorii schodzili zaś z boiska pokonani.

Najskuteczniejszym graczem ekipy naszego najbliższego przeciwnika jest grający trener 1.drużyny Victorii Porąbka Uszewska, Przemysław Łazarz. Były pomocnik Orła Dębno dla swojej drużyny zanotował bowiem 9 trafień.

Ostatnie spotkanie pomiędzy Startem Biadoliny a przeciwnikiem z Porąbki Uszewskiej miało miejsce 12 listopada ubiegłego roku. Pierwotny termin tamtego pojedynku (17 września) został przełożony na wniosek drużyny Victorii. Wówczas zdziesiątkowana kontuzjami i brakami kadrowymi ekipa Startu uległa w Porąbce Uszewskiej miejscowemu zespołowi 0:5. Start tamto spotkanie rozegrał w większości jedenastką złożoną z zawodników zespołu juniorów starszych. Jako ciekawostkę można dodać, iż rolę środkowego obrońcy pełnił w tamtym meczu nominalny... napastnik, Adrian Gurgul.

Bramki dla zespołu z Porąbki Uszewskiej zapisali wówczas na swoim koncie: Dariusz Łazarz (2x), Przemysław Łazarz, Łukasz Toboła oraz Sebastian Kubala.

Najbliższy pojedynek będzie dla obu ekip tzw. meczem o 6 punktów. Wygrana pozwoli bowiem jednej z drużyn na oddalenie się nieco od strefy spadkowej tabeli Brzeskiej Klasy A.

Początek sobotniego starcia zaplanowano na godzinę 17:00. Pojedynek Startu z Victorią odbędzie się oczywiście na stadionie w Biadolinach Szlacheckich. Zbiórka przedmeczowa dla zawodników gospodarzy - godz.16:00 w budynku klubowym. OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA !