ZAPOWIEDŹ: W 24 kolejce zagramy z Pogórzem.

Do końca sezonu ligowego 2017/2018 zostały już raptem cztery kolejki (w tym zaległa, oznaczona numerem 14). W sobotnie popołudnie zmierzymy się natomiast z Pogórzem Gwoździec.

Drużyna naszego najbliższego przeciwnika to na ten moment 12 drużyna ligowej tabeli. W 22 rozegranych meczach Pogórze zdobyło 20 punktów, na które złożyło się 5 wygranych i 5 zremisowanych spotkań. 12-krotnie zawodnicy z Gwoźdzca schodzili z boiska pokonani, co  podsumowując daje im raptem dwupunktową przewagę nad strefą spadkową. Drużyna niebiesko-białych ma drugi, najgorszy bilans bramkowy w lidze - przy strzelonych 40 bramkach, stracili ich aż 72 (bilans -32).

Trenerem drużyny Pogórza jest Jacek Tokarczyk, który obowiązki szkoleniowca 1.drużyny łączy z rolą czynnego zawodnika klubu. Jednocześnie, jest on najlepszym strzelcem ekipy z Gwoźdzca w sezonie ligowym 2017/2018 Brzeskiej Klasy A. Dla Pogórza Gwoździec w bieżących rozgrywkach trafiał 7-krotnie.

Jesienią 2017 roku lepsi okazali się gracze Marka Przeklasy, którzy zwyciężyli w Gwoźdzcu 0:2 mimo gry w osłabieniu od 36 minuty meczu (czerwona kartka dla Adriana Gurgula za słowną obrazę arbitra). Autorem obu trafień dla Startu 77 był wówczas Bartłomiej Bodzioch, który golkipera zespołu Pogórza pokonał dwukrotnie strzałami z rzutów wolnych.

W najbliższym pojedynku trener Marek Przeklasa powinien mieć do dyspozycji optymalną kadrę - do gry wracają bowiem Mikołaj Gurgul, Konrad Kusion, oraz Jarosław Dąbroś. W porównaniu do ubiegłotygodniowego pojedynku przeciwko Porębie Spytkowskiej wypada Grzegorz Chmioła, który wyjechał za granicę w sprawach służbowych. Nadal poza grą pozostają natomiast Mariusz Szczecina (kontuzja), Michał Zych (wyjazd za granicę), Grzegorz Kuziel (wyjazd za granicę) oraz Cezary Chmielarz (kontuzja).

Mecz zaplanowano na sobotę, 26 maja a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 18:00. Spotkanie rozegrane zostanie oczywiście na stadionie Startu 77 w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność zawodników 1.drużyny OBOWIĄZKOWA, zbiórka przedmeczowa - godz. 17:00 w budynku klubowym. Zapraszamy na ten pojedynek także wszystkich kibiców!

Autor zdjęcia: Ewelina Banaś Guzik