ZAPOWIEDŹ: W ósmej serii gier zagramy z beniaminkiem.

Druga drużyna Strażaka Mokrzyska będzie najbliższym przeciwnikiem Startu 77 Biadoliny Szlacheckie w rozgrywkach Brzeskiej Klasy A.

Jak wszyscy doskonale wiedzą, "Dwójka" Strażaka powstała poprzez fuzje tego zespołu z występującą wcześniej w rozgrywkach Brzeskiej Klasy B, Iskrą Szczepanów. Miało to miejsce przed rozpoczęciem sezonu ligowe 2015/2016.

Już po dwóch latach scalony Strażak II Mokrzyska/Szczepanów wywalczył awans do wyższej klasy, będąc w bieżącym sezonie ligowym beniaminkiem rozgrywek Brzeskiej Klasy A. Drużynę tę w meczach ligowych uzupełniają niejednokrotnie zawodnicy 1.drużyny Strażaka. Swoje spotkania "dwójka" z Mokrzysk jako gospodarz rozgrywa na boisku Iskry w Szczepanowie.

W obecnym sezonie zespół prowadzony przez Jarosława Święcha spisuje się bardzo poprawnie. W siedmiu rozegranych spotkaniach zdobył osiem punktów notując: 2 wygrane, 2 remisy i 3 porażki. Szesnaście zdobytych bramek potwierdza wysoką siłę ofensywną drużyny, nie należy jednak zapominać o często kapitulującej defensywie Strażaka II - zaraz za Pogórzem Gwoździec i Tymonem Tymowa najczęściej tracącej bramki w sezonie ligowym 2017/2018 (19 straconych goli).

Najlepszymi strzelcami drugiego zespołu MokrzyskKonrad Wyczesany oraz Sebastian Kokoszka, którzy w bieżących rozgrywkach 3-krotnie umieszczali piłkę w bramkach drużyn przeciwnych.

W kadrze zespołu z Biadolin na to spotkanie zabraknie zawieszonego Konrada Kusiona, oraz najprawdopodobniej Bartłomieja Bodziocha. Do drużyny po dłuższej nieobecności powraca natomiast Patryk Curyło.

Najbliższy pojedynek między Strażakiem II Mokrzyska/Szczepanów a Startem 77 Biadoliny Szlacheckie odbędzie się w niedzielę, 24 września na stadionie Iskry w Szczepanowie. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 12:00, zbiórka przedmeczowa dla podopiecznych Marka Przeklasy - o godz.10:45 przed budynkiem klubowym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność graczy 1.drużyny i powołanych do kadry młodzieżowców z zespołu juniorów starszych - OBOWIĄZKOWA !

Źródło zdjęcia: www.iskraszczepanow.futbolowo.pl