ZAPOWIEDŹ: Derbowy finisz sezonu ligowego!

W najbliższą sobotę, 9 czerwca o godzinie 17:30 rozegrany zostanie komplet spotkań 26 kolejki ligowej Brzeskiej Klasy A, który zakończy zmagania w sezonie 2017/2018.

Pewny utrzymania Start 77 Biadoliny Szlacheckie stanie przed nie lada wyzwaniem - podopieczni Marka Przeklasy podejmą bowiem na własnym boisku rewelacyjnie spisującą się wiosną ekipę Kłosa Łysa Góra.

Zespół z Łysej Góry prowadzony jest w bieżącej kampanii przez duet: Piotr Matura i Mariusz Sacha. Najlepszym strzelcem Kłosa niezmiennie, od kilku sezonów pozostaje Damian Śliwa - w obecnym sezonie zdobył on aż 27 bramek dla swojej ekipy, co czyni go na chwilę obecną wiceliderem klasyfikacji strzelców Brzeskiej Klasy A.

Dorobek punktowy naszego najbliższego rywala prezentuje się imponująco - w 25 meczach Kłos Łysa Góra uzyskał 44 punkty (13 wygranych, 5 remisów, 7 porażek), przy strzelonych 56 bramkach, czerwono-biało-zieloni stracili ich 54. Kłos na ten moment jest 3-cią drużyną Brzeskiej Klasy A (punkt przewagi nad czwartą LKS Porębą Spytkowską).

Ostatni pojedynek pomiędzy jedenastkami Startu 77 i Kłosa miał miejsce 28 października ubiegłego roku. W meczu rozgrywanym w ramach 13 kolejki ligowej, zespół z Łysej Góry wysoko pokonał naszą drużynę 6:2. Niemały wpływ miała na to z pewnością czerwona kartka, którą ukarany został Mateusz Banaś w 11 minucie meczu. Bramki dla naszej ekipy zdobyli wówczas Maciej Żurek i Patryk Curyło.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową przedstawia się ona następująco: do kadry meczowej po ostatniej nieobecności powrócą Michał Zych, Konrad Kusion i prawdopodobnie Maciej Kozioł, poza grą pozostają Mariusz Szczecina i Grzegorz Chmioła. Pod dużym znakiem zapytania stoi występ Bartłomieja Bodziocha, który w pojedynku przeciwko Koronie Niedzieliska nabawił się kontuzji mięśnia trójgłowego łydki. Pozostali zawodnicy powinni być natomiast do dyspozycji trenera Marka Przeklasy.

Derbowy pojedynek Startu 77 Biadoliny Szlacheckie i Kłosa Łysa Góra zaplanowano na sobotę, 9 czerwca a jego rozpoczęcie - na godzinę 17:30. Zbiórka przedmeczowa dla graczy zespołu gospodarzy - godz. 16:30 w budynku klubowym.

Obecność zawodników 1.drużyny OBOWIĄZKOWA, zapraszamy na ten ważny mecz także WSZYSTKICH kibiców!

_____________________________________________________________________________________________

Po zakończeniu spotkania, w Wiejskim Domu Ludowym w Biadolinach Szlacheckich odbędzie się zakończenie sezonu 2017/2018, na które serdecznie zapraszamy zawodników 1.drużyny, zespołu juniorów starszych, działaczy i osoby blisko związane z klubem z Biadolin Szlacheckich.

Autor zdjęcia: Jarosław Boduch