ZAPOWIEDŹ: Zaległa 14 kolejka - jedziemy do Paleśnicy.

Jeden z najdalszych jeśli nie najdalszy wyjazd, czeka zawodników trenera Marka Przeklasy w Święto Bożego Ciała.

W dniu tym (tj. 31 maja) rozegrana zostanie bowiem zaległa, 14 kolejka ligowa Brzeskiej Klasy A bieżącego sezonu. Przypomnijmy, iż czternasta seria gier, która pierwotnie zaplanowana była na weekend, 24-25 marca odwołana została ze względu na zły stan A-Klasowych boisk, czego przyczyną były z kolei intensywnie padający i zalegający na murawach śnieg.

Start 77 Biadoliny Szlacheckie uda się wówczas do Paleśnicy, na jeden z najdalszych wyjazdów w całym sezonie (33 km drogi w jedną stronę) by zagrać spotkanie z miejscową Jednością. Drużyna prowadzona przez Roberta Kraja to zespół bardzo niewygodny i groźny dla każdego rywala. Szczególnie mocni gracze z Paleśnicy są na własnym boisku, mającym bardzo specyficzny charakter (najmniejsze boisko w lidze, murawa wyglądem i charakterystyką przypominająca typową łąkę).

Jedność w sezonie ligowym 2017/2018 lokuje się w tabeli na bardzo wysokim, 5 miejscu - w 23 rozegranych meczach zespół prowadzony przez Roberta Kraja zdobył 37 punktów, na które złożyło się z kolei 11 wygranych i 4 zremisowane spotkania. Ośmiokrotnie Paleśnica schodziła z boiska jako ekipa pokonana.

Trenerem 1.drużyny Jedności Paleśnica jest wspomniany wcześniej Robert Kraj. Najlepszymi strzelcami w rozgrywkach ligowym są natomiast jednocześnie: Mikołaj Włudyka oraz Paweł Jurkiewicz, którzy w sezonie ligowym 2017/2018 dla swojego zespołu zdobyli po 11 bramek.

W niedzielę, 27 maja w pojedynku 24 kolejki, Jedność zwyciężyła w Czchowie Tymona Tymowa 2:1 po bramkach Dominika Bauta i Adriana Włudyki.

W ostatnim meczu, w którym mierzyły się ze sobą jedenastki Startu 77 i Jedności padł wynik remisowy. W rozpoczynającym sezon meczu 1 kolejki ligowej, Biadolinianie za sprawą trafienia Adriana Gurgula z rzutu karnego podzielili się punktami z gośćmi z Paleśnicy, remisując 1:1. Dla Jedności trafił wówczas Dominik Baut.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową zespołu Marka Przeklasy przed czwartkowym pojedynkiem, sytuacja prezentuje się następująco - za czwartą, żółtą kartkę zmuszony pauzować będzie Arkadiusz Florczak, pod znakiem zapytania stoi występ Konrada Kusiona, który nie ukończył meczu z Pogórzem Gwoździec z powodu kontuzji stawu skokowego, niepewny jest także występ Stanisława Pałki. Po za grą w dalszym ciągu pozostaje Mariusz Szczecina, oraz Grzegorz Chmioła. Do dyspozycji trenera Marka Przeklasy powinni być natomiast nieobecni ostatnio Filip Pasula, Maciej Żurek oraz Grzegorz Kuziel.

Zaległy mecz 14 kolejki Brzeskiej Klasy A sezonu 2017/2018 odbędzie się w czwartek, 31 maja w święto Bożego Ciała. Pojedynek rozegrany zostanie na stadionie Jedności w Paleśnicy. Początek spotkania o godzinie 14:00, zbiórka przedmeczowa dla graczy Startu 77 o godz. 12:30 przed budynkiem klubowym na stadionie w Biadolinach Szlacheckich.

Obecność graczy 1.drużyny OBOWIĄZKOWA, zapraszamy na ten pojedynek naszych, WSZYSTKICH KIBICÓW!

Autor zdjęcia: Damian Miśkowicz (www.sokolmaszkienice.futbolowo.pl)